Road Rash možná na Kickstarteru

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1216 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Na Road Rash si možná ještě vzpomenete. Brutální motocyklové závody, které se ani malinko nebraly vážně, naopak, nabízely hráčům kromě tolik oblíbeného násilí také slušnou porci řádně nablblého humoru.

Právě v levé ruce třímám Road Rash II pro Mega Drive a řekněte sami, bylo by na obalu seriózního simulátoru motocyklů napsáno it's time to speed and bleed?!

road-rash-pc-02

Road Rash, v mém mistrném volném překladu Silniční Lišej, v kostce: akční závodní simulátor sportovních motorek, ve kterém nejde jen o prosté dokončení závodu, ale o dokončení závodu v jednom kuse.

Kromě rychlých reflexů a svižného stroje máte totiž vy i vaši spoluhráči ve výbavě několik drobných nepříjemností, jako jsou řetězy, baseballové pálky, vlastní pěsti a ostré lokty. Čistá a bezchybná jízda pro vítězství stačí málokdy, nezbývá než se spolehnout na starou dobrou přesdržku.

Jak primitivní!
Ale jak účinné!

Úplně první Road Rash byl vydán roku 1991 pro řadu platforem, o rok později následoval díl druhý určený pro Mega Drive. Dále se nám číslování trochu zamotává. V roce 1994 vychází Road Rash pro 3DO, PlayStation, SEGA Saturn a Windows - právě tato hra bude v našich končinách nejznámější a právě z tohoto dílu pochází obrázky rozeseté v článku. V témže roce vychází i Road Rash pro Sega Mega-CD, a jde vlastně o Road Rash II doplněný o filmové sekvence z verze pro 3DO. V roce 1995 se zjevuje Road Rash 3 pro Mega Drive, v roce 1998 Road Rash 3-D pro Playstation, v roce 1999 Road Rash 64 pro Nintendo 64 a v roce 2000 série vrcholí hrou Road Rash: Jailbreak opět pro první Playstation. Uff.

road-rash-pc-03

Úplně poslední titul z předlouhé série spatřil světlo světa roku 2003 v podobně hry pro GameBoy Advance. Od té doby se sem a tam vynoří nějaká zprávička, že by se možná mohl kutit další díl, naposledy bylo poměrně živo kolem tohoto videa, ale výsledkem je zatím velké holé nic.

Novou naději dává diskuze pod včerejším příspěvkem na reddit.com, kde uživatel kybobs řeší, kam se Road Rash poděl. Světe div se, o pár hodin později příspěvek okomentoval Dan Geisler, programátor a spoludesignér prvních tří dílů (vzhledem ke zmatenému číslování je otázka, kterých přesně :)

Dle vlastních slov si Dan Geisler potřeboval trochu odpočinout a hle, po dvaceti letech zjevně nabral dost sil na tvorbu pokračování. Pokud bude zájem hráčů dostatečný, můžeme se těšit na zajímavou Kickstarter kampaň.

Otázka je, jak to bude se značkou. Práva vlastní EA, což pravděpodobně směřuje k průseru, ale třeba má Dan Geisler nějaké páky, o kterých nevíme. Je k nevíře, co člověk dokáže se sveřepým výrazem v tváři a gangem motorkářů za zády...

road-rash-pc-01

A nyní mě omluvte, uvědomil jsem si, že mi pod televizí sedí očipovaný Playstation, a že jsem Road Rash 3-D a Road Rash: Jailbreak ještě nehrál :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Road Rash možná na Kickstarteru"

 • Neny napsal:

  Ses nějak dal do toho psaní :-)

 • LubikCZ napsal:

  Miluju Road Rash, takový bezkrvý jednostopý Carmageddon, prostě výborná akce, která mě snad nikdy neomrzí. Hrál jsem to i na dvoujádru od Intelu, ale hlavně na 24″ full HD monitoru, musím ale podotknout, bohužel. Rozlišení starých her je poněkud menší a tak jsem hrál spíš kostky než akci na motorce. To mi připomíná, že si budu muset sundat nějaký ten starý počítač, abych si to zahrál ve slušivém kabátu :D

 • Neny napsal:

  Mě teda motorky nikdy moc nebrali, a asi je to dobře, jsou to hodně silné stroje a tak já raději zůstal u automobilů :-) A proto podle mě je králem NFS 1 :-)

 • Andre napsal:

  Prosím vás,

  nemáte někdo hru Road Rash 2 nebo 3 na sega mega drive?

  Rád koupím.

  Pište na: nkej@seznam.cz

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak DOSPlacka / odznak DOS 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle