Hráli jste: Test Drive Off-Road?

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Probírám se starými Score CD, abych zjistil, která mi chybí, a vzpomněl jsem si u toho na demo závodů Test Drive: Off-Road, které jsem kdysi vyškrábl ze zapůjčené placky, pravděpodobně právě ze Score CD 40.

Dodnes mám tento terénní spin-off známé závodní série uložen ve škatulce téměř dokonale příšerné. A po opětovném zahrání dema nezbývá než konstatovat, že zcela oprávněně.

Hráli jste: Test Drive Off-Road?

Obrovská smůla je, že ač je hra ohavná, tak jsem jí tehdy věnoval dlouhé hodiny. Prostě jsem zrovna neměl po ruce nic lepšího. Zahradní mezihru v Micro Machines nepočítám. Naštěstí ke mně o pár týdnů později doputovalo demo neporovnatelně lepší hry - Monster Truck Madness, čímž má nečistá eskapáda s TD:OR vzala rychlého konce.

Ta hra je opravdu divná. Vyšla roku 1997, ale vypadá, jako by běžela na neupraveném Doom enginu. V základním 320x200 je veškeré závodění degradováno na statické zrnění, v rozlišení vyšším se vám námahou roztaví i Pentium II. Fyzika je arkádová, ovšem blbým a naprosto nezábavným způsobem. A celé je to takové hnusně zelenohnědé.

Hra je nepatřičná i v rámci Test Drive série - ve stejném roce vyšel Test Drive 4, který je minimálně po grafické stránce TD:OR na míle vzdálený. Vysvětlení je ovšem prosté - na hrách dělaly jiné týmy.

Hráli jste: Test Drive Off-Road?

Nic. Přesně to je v tomhle pixelovém mumraji k rozeznání.

V demu si tu ohavnost můžete užít na dvojici tratí (bahno a bílé bahno, tedy sníh) a s trojicí vozů (Hummer, Jeep Wrangler a Land Rover Defender), plná verze přidává ještě Chevy Truck a dalších 10 tratí. Ale máte z toho stejný pocit, jako z nášupu segedýnu - bleh.

Snad jediné, co lze hře připsat k dobru, je CD soundtrack. Polovina skladeb je od kapely Gravity Kills, která sice hraje industriální rock, který mi moc nevoní, ale co, dokud slyším elektrickou kytaru, jsem v zásadě spokojen. Zbytek je taková v trackeru poskládaná dusárna, ale závodit se u toho s trochou snahy dá.

Stejně je série Test Drive zvláštní. Test Drive 2 byl ještě fajn, ale už Test Drive 3 započal sérii průměrných, nemastných a neslaných her. Přesto je kolem značky stále docela živo, poslední díl Test Drive: Ferrari Racing Legends vyšel v roce 2012. Dokonce i Off-Road spinoff se dočkal tří dílů.

TIP: Pokud chcete opravdu zábavnou terénní hru, volte 1nsane. Ideálně v multiplayeru, hra podporuje LAN až pro 8 hráčů.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Hráli jste: Test Drive Off-Road?"

 • JimiH napsal:

  V nejnovějším Levelu je v sekci Retrosága příběh série Test Drive a máš pravdu, že tento díl byla rychlokvaška, která se rychle snažila vyždímat tehdy už trochu uvadající značku.

 • Doomtrooper napsal:

  Hra je opravdu tezky vykal.
  Ale par zajimavych vzpominek tenhle clanek evokoval.
  Nejvice asi ten jak jsme s kolegou podnikli pred lety 13 hodinovy vylet na Halloweenskou party v Saint Louis kde se po letech na ojedinely koncert opet slezla smecka Gravity Kills. Byla to stejna noc kdy Cardinals vyhrali svetovou serii takze se cele mesto promenilo na jednu obrovskou party kdy bary oteverli bary na chodniku a nalejvali lidem zadarmo, stripterky z mistniho Larry Flint’s s nami parili celou noc az do rana a policie vyhlasila ze nebude hlidat prestupky takze se jezdilo na cervenou a vsichni hrozne lili hahahaahaaa… jojo, jak rikam, dobre vzpominky :)
  … Hey co je spatnyho na nasupu Segedynu??!

 • Vencino napsal:

  nemužu zapomenout, jak sme jako malí parchanti hráli ve splitscreenu na honěnou :D

 • vanthomas napsal:

  Na posledního silvestra jsem vzal PS1. Původní plán byl soutěž v likvidaci hnusáků, světelnou pistolí, v Time Crisis. Bohužel se ukázalo, že na místě je sice luxusní CRT televize, ale 100Hz.
  Z toho mála placek, co jsem měl sebou, měl největší úspěch TD3 :-)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek ATOM-FALLPodtácek ATOM-FALL 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle