Krabice: ZX Spectrum 48K

Krabicové archeologování (slovo s třemi výsledky na Google, přidávám čtvrtý!) se zatím odehrávalo výhradně prostřednictvím krabicových her, ale aktuální přírůstek do mé skromné sbírky mě přinutil udělat výjimku. Pohleďte na tu krásu!

ZX Spectrum 48K. Posledních 20 let prý leželo ve sklepě, uskladněné bylo zjevně na výbornou - krabice je jako nová, ani stopa po vlhkosti, nikde žádná špína či prach, paráda. Počítač samotný po chvilce boje s laděním naskočil (i když trochu neochotně), dokonce nemá ani vyhnilou membránu klávesnice, jak je obvyklé, všechny klávesy reagují na stisk :)

zx-spectrum-48k-01

Krabice v prvotřídní kondici, neponičený polystyren, Spectrum bez poškrábané masky...

zx-spectrum-48k-12zx-spectrum-48k-02

Střízlivá a elegantní krabice skoro až jablečných kvalit. A dle nákresu to vypadá, že mé balení má vše, co mít má. A Bity do bytu (jaká jemná slovní hříčka, ho ho!) jsou jako bonus.

zx-spectrum-48k-13zx-spectrum-48k-04zx-spectrum-48k-05

Spectrum neprošlo žádnou úpravou šíleného bastlíře, samolepka garantující záruku je stále na svém místě. Což se bohužel nedá říct o gumových "nožkách", ze čtyř zůstala na místě jediná. Což je ovšem jediné drobné mínus, které jsem na celém Spectru našel :)

zx-spectrum-48k-06zx-spectrum-48k-03

Rozšíření RamTurbo s dvěma joystick porty, cartridge portem a reset tlačítkem. A kupodivu s žádnou dodatečnou RAM, název je vyloženě zavádějící! :)

zx-spectrum-48k-07

Kazeta s Horizons: Software Starter Pack obsahuje tutoriály a hrstku praktických programů. Třeba takový Bubblesort se v domácnosti vždycky vyplatí...

zx-spectrum-48k-10

Manuály jsou jako nové, škoda jen, že BASIC PROGRAMMING je v jazyce německém, kterým nevládnu. Podobná katastrofa mě stihla u CPC464 i C64. Jsem pronásledován německými manuály! Asi karma...

zx-spectrum-48k-09zx-spectrum-48k-08zx-spectrum-48k-11

Co dodat, Vánoce letos přišly brzy! Nejnovější přírůstek se okamžitě katapultoval na pozici jednoho z klenotů sbírky. Pokud dobře počítám, tak ZX Spectra mám aktuálně tři - 2x gumáka a 1x model +2. Plus dva ZX Spectrum kompatibilní stroje - Didaktiky Gama a M. Výhledově bych se nezlobil za Spectrum+, na raritnější a drahé Spectrum 128 si asi budu muset nechat zajít chuť :)

Máte ve sbírce ZX Spectrum kompatibilní stroj? Pochlubte se v komentářích :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Krabice: ZX Spectrum 48K"

 • Logout napsal:

  Mám plusko a plus dvojku, dvakrát Didaktik Gama a jednou eMko. Gumák se mi ale vyhýbá, takže k němu gratuluju! Kazeta s MRS a Bity do bitu k sobě nerozlučně patří – jedno je assembler a druhé je učebnice assembleru, začni studovat :-)

  Jinak tedy protestuju proti označení „krabice skoro až jablečných kvalit“ – kde byly jablečné krabice v roce 1982, když Sir Clive vydal tuto? :-D

 • Clous napsal:

  Moc hezký přírůstek, ta zachovalost, jedná báseň a kompletní.

  Já mám jen tyhle k tvému kompatibilní: http://www.clous.cz/didaktik/

 • ZiPER napsal:

  Pěkný úlovek :-)

  U mě zatím: Didaktik Gama, ZX Spectrum „Delta“ a Didaktik M na cestě :-)

 • lvenca napsal:

  Krásný komplet. Krabicové verze jsou opravdu velmi nedostatkový zboží.
  Mám Didaktik Kompakt, Gama, 2x ZX Spectrum, ale jeden v úplně v dezolátní stavu a Delta.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2812 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BOOTRetro podložka pod myš BOOT 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle