Starcraft

(Starcraft - všechny články)

StarCraft Cartooned aneb StarCraft Remastered Demastered

Pokud už jste zmerčili screenshot, je mi jasné, že vám teď letí hlavou něco jako “co to u všech svatých a pekel horoucích je?!” Inu, ano. StarCraft Cartooned je oficiální mod pro nedávno vydaný StarCraft Remastered. Jde o kreslený vizuální kabátek, který mění původní hru ve znepokojivě brutální večerníček pro nejmenší. Za novou grafikou stojí kreativní studio / společenství divnolidí CarbotAnimations, které můžete znát z hromady veselých animovaných filmečků inspirovaných hrami. I přes roztomilé kreslené potvůrky je to stále Starcraft… celý článek »

Obrazem: Starcraft Remastered

Myslete si o tom, co chcete, ale pro hry od Blizzardu mám slabost. Remasterovanou verzi původního Starcrafta jsem si tedy nemohl nechat ujít. Zvlášť, když se mi způsob, kterým remaster proběhl, vyloženě zamlouvá. Žádné velké změny, žádné zásahy do herních mechanik, žádná změna enginu, prostě jen předělání audiovizuální stránky tak, aby se přiblížila soudobému standardu. Po cca hodince hraní za sebe prohlašuji, že se to povedlo na výbornou. Je to pořád ten samý Starcraft, který znám již téměř 20 let,… celý článek »

6+1 nejnabouchanějších hrdinů ze starých her!

Vzhledem ke svalovému objemu běžné populace je mi záhadou, proč je hlavní hrdina v každém akčním filmu bedna, co se jí šprajcnou ramena ve dveřích pokaždé, když se pokusí projít čelem napřed. Nebyl by nám mnohem bližší nějaký pobledlý pupkáč s mastnými prořídlými vlasy a ledvinkou kolem pasu? Jen si představte úvodní scénu z filmu Commando, kdy Arnie rozvážně prochází krajinou s motorovou pilou v ruce a kládou na rameni. A dosaďte si místo několikanásobného držitele titulu Mr. Olympia někoho… celý článek »

Starcraft a komorní LAN u piva (v nádražce! :)

Neskutečnými kroky postupuje technika! Co bylo předevčírem nemyslitelné a včera obtížné, to je dnes snadné jako hledání metrosexuála ve skupině ukrajinských dělníků. Rozhodli jsme se opět spojit příjemné s ještě příjemnějším a výsledek? Konzumace piva v oblíbené nádražní restauraci zpestřená o partičku Starcraftů. Technické řešení je překvapivě snadné, dokonce jsme vyladili postupy dva. V obou případech pochopitelně potřebujete alespoň trochu schopné notebooky. Schopné ne po stránce výkonu, ale výdrže na baterii. 1) Jeden z notebooků musí zajistit funkci “styčného bodu”,… celý článek »

7 strategických her, které nesmí chybět na vašem netbooku

Se slzou v oku jsem zavřel do krabice své věrné a spolehlivé EEE701, které mi bez chyby sloužilo téměř tři roky. Ovšem co naplat, ve vlastní šťávě se škvařící pomalý Celeron v kombinaci s prťavým 7″ displejem patří propadlišti dějin a nezbylo než poohlédnout se po nástupci. Využil jsem akce jistého nejmenovaného veleobchodu (pokusil jsem se při tom zapomenout na veleotravné reklamy se zeleným mimozemšťanem) a pořídil si levného nástupce – EEE900. Po hardware stránce jde o klasiku – 1.6GHz… celý článek »

Jak se vyvíjel Starcraft

  • sepsal Sledge
  • Komentuj »
  • 1525

Šlohnul jsem v článku na www.gamedesign.cz následující screenshot, na kterém jsou vedle sebe poskládány obrázky ze tří fází vývoje hry Starcraft. Poměrně fascinující, zvlášť první zergský fialový blemc, který vypadá vskutku odporně a přesto silně připomíná graficky povedeného Warcrafta II. Na obrázku č. 2 zaujme Goliath a jeho laser smažící protosského Dragoona. Máte někdo další podobné screenshoty? S příchodem Starcrafta 2 se googlení beta verze prvního dílu poněkud ztížilo.

Starcraft nyní i na vašem Atari / C64 / ZX / CPC …

Zapomeňte, to se nestane. Ale při pohledu na video člověka napadá… bůhvíco, popravdě, v devět ráno mě osobně nenapadá vůbec nic. Tak třeba vám 8-bitový Starcraft vlije trochu energie do žil. Já si jdu dát kávu. Černou. Horkou. P.S. Anketní otázka: Myslíte si, že mariňáci ze Starcraftu pijí kávu? A pokud ano, na jaký způsob? Káva vídeňská se šlehačkou a lehkým dotekem vanilky?

Co hrát na komorní LAN party?

Ani nevím, proč mě to nenapadlo dřív. V současném bytě mám dost prostoru, tak akorát pro 4 hráče a jejich notebooky. Na epické bitvy je to sice málo, ale kvalitní partičce stárů to nebrání. Pokusil jsem se tedy svolat veterány na krátkou LAN párty. Od pátku do soboty, víc naše věkem a alkoholem zmožená těla stejně nezvládnou. Další čtení k tématu: LAN párty drhnoucí aneb prokletá PC!  Překvapilo mě, že za dva týdny shánění jsem do akce uvrtal pouhé dvě… celý článek »