Hráli jste: Carmageddon 2?

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Zatímco díl třetí se od původního konceptu poněkud odklonil a vydal se nepříliš vítanou cestou regulérních (byť trochu brutálních) závodů, dvojka je Carmageddon v raném období, jednička na steroidech. Pořád stejný krvavý masakr, ve kterém o checkpoint dobrovolně nezavadíte, pořád stejně šílená akce, kde vítězí poslední přeživší.

Hráli jste: Carmageddon 2?

Srážka s jelením zadkem za 3.. 2.. 1..

Grafika se nám za ten jeden rok, který se mezi jedničkou a dvojkou rozpíná, decentně vylepšila, Max Damage a jeho rozverní kumpáni z klubu Rychlých šípů tentokráte oblékli slušivé a plně 3D hábity, ve kterých se ale bohužel drobně ztratilo jisté kouzlo. Ke Carmageddonu ty pixely ostré jako břitva tak nějak seděly líp, zjemňující filtrování textur je pro slečinky. (Platí i pro jedničku s 3dfx patchem.)

Vyloženě krokem zpět je absence animovaných portrétů, které se v jedničce za jízdy pohupovaly vlevo nahoře - tzv. prat cam. Výrazová škála Max Damage a Die Anny byla pozoruhodná a dávala úchylnému a nepříčetnému běsnění příjemně osobní rozměr! Změn fyzikálního modelu si ani nevšimnete, pořád je to něco mezi simulátorem zaoceánské lodi, kovadliny a horkovzdušného balónu.

Hráli jste: Carmageddon 2?

Létající vlaky! Tisíc slonů!

Čeho opravdu nejsem fanouškem je nově uvedený koncept misí. K odehrání je připraveno celkem 10 závodů, každý složený ze tří klasických tratí plus jedné speciální mise, ve které je nutné splnit předem daný úkol. Problém je, že mise jsou podstatně nudnější, než obvyklá a oblíbená carpokalypsa, a dokáží dokonale narušit chod vaší adrenalinové pumpy. Někdy je to nuda, někdy je to frustrující pakárna, jako např. ničení satelitů po střechách, téměř vždy je to prostě zbytečné.

Hráli jste: Carmageddon 2?

Kečup?

Protože vy chcete krev! Chcete smrtící a pekelně žertovná komba! Chcete tu mocné, tu spíše otravné power-upy! Chcete se řítit v ulicích měst, na horských úbočích, na nekonečných loukách buranského venkova, a rozsévat zkázu! A přeci není vaše chyba, když se vám nějaký jeliman přimotá před nárazník. Je to snad váš problém, že byl tento pokryt naostřenými bodci? (Nárazník, ne jeliman!) A ta na guláš rozšmelcovaná kráva, příslušníku, ta už tam ležela, když jsem si to třístovkou svištěl kolem! Přísahám na svou speciální směs paliva složenou z vysokooktanového benzínu a slz truchlících vdov.

A nebýt některých misí, které ze hry odstraňují vše, co jí činí zábavnou, vše výše uvedené dostanete na stříbrném podnose a bez zbytečných průtahů. Ale co, i Max Damage si musí tu a tam oddechnout a uložit své akcí zmučené tělo do růžových duchen s krajkami. Se zatnutými zuby se ty okamžiky nepohodlí dají zvládnout.

Carmageddon 2 si můžete zakoupit na GOG. A když si trochu pohrajete s přiloženým emulátorem 3dfx (tzn. nGlide), pustíte ho i v nativním rozlišení vašeho moderního LCD monitoru.


P.S. Ad "zjemňující filtrování" - to se dá se vypnout u Direct3D rendereru, ale s tím to neběží pod Win10 (GOG verze), tam je nutná 3dfx emulace. Naštěstí někteří z nás mají nově dostupný stroj pro podobné kousky jako stvořený ;) Viz obrázek níže. Jen ten case a CRTčko pořád chybí...

Hráli jste: Carmageddon 2?

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Hráli jste: Carmageddon 2?"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle