Zahrajem (hra měsíce): Fallout 1.5 Resurrection

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Dost bylo pádivého hopsání s ozbrojenými zajíci, nasajme sípavě, ovšem plnými doušky dusivý postapokalyptický zmar!

Po dohrání klasických Falloutů, tedy jedničky, dvojky, New Vegas a s přimhouřením oka oslepeného radioaktivitou i nevalné trojky, rozlil se po srdci mém holomráz, který byl následujícím pokusem, tedy čtyřkou, prozářen chabě, přinejlepším silou skomírající svíčky. Multiplayerový Fallout 76 pak jakékoli naděje na opětovný nukleární žár nadobro zadusil a vrátil mě plnou silou do víru splínu o teplotě absolutní nuly.

Ale pak, jako první nesmělé jiskřičky rozpoutávající štěpnou reakci a končící oslepujícím atomovým hřibem, začaly se konečně zhmotňovat dlouhá léta vyvíjené fanouškovské projekty. V nedávné době to byl Fallout: The Frontier a Fallout: New California, a ještě předtím Fallout 1.5 Resurrection. Zatímco první dva zmiňované staví na reáliích a enginu New Vegas, Resurrection je záležitost především pro skalní fanoušky klasických izometrických dílů z devadesátých let.

Zahrajem (hra měsíce): Fallout 1.5 Resurrection

A jelikož jsem na Fallout opět dostal chuť, stává se cenami ověnčený český projekt Fallout 1.5 Resurrection hrou měsíce. Opět tedy dělám výjimku a přeskakuji další SCORE v pořadí, ale nebojte se, dočkáte se ;)

Jak bylo naznačeno, Resurrection staví na klasické technologii, konkrétně vylepšeném enginu Fallouta dvojky. O vylepšení se starají především zaběhnuté mody Sfall a High Resolution patch, které příznivcům F1&2 určitě nejsou cizí, a které dělají z hraní F1&2&Resurrection o poznání příjemnější záležitost. Už jen za to rychlejší vysouvání panelů bych platil celými pytli zátek!

Zahrajem (hra měsíce): Fallout 1.5 Resurrection

Vydejme se tedy spolu opět do nehostinné pustiny, co září v temnotách, a užijme si Spad odehrávající se v období mezi Falloutem 1 a Falloutem 2. Hra sice kráčí ve šlépějích klasik, ale jaksi bokem - jak příběh, tak lokace jsou originální, návaznost je tedy především ve stylu a atmosféře. Pojetím má Ressurection blíže k jedničce, je tedy temnější a depresivnější, než dvojka až přehnaně protkaná žertíky.

Technická: pro rozchození Fallout 1.5 Resurrection je nutné mít nainstalovaný Fallout 2, do jehož složky se Resurrection přisaje.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zahrajem (hra měsíce): Fallout 1.5 Resurrection"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek porcelán LANPARTY'94Hrnek porcelán LANPARTY'94 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle