Zahrajem (hra měsíce): Indiana Jones’ Greatest Adventures

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Čtrnácté SCORE je co se výběru hry měsíce týče poněkud slabší. Tedy ne snad, že by se to v něm nehemžilo kvalitními kusy! Descent je do herní historie zapsán vskutku nesmazatelně, a takovému ponorkovému simulátoru Aces of the Deep sice nebylo souzeno oslovit masy, ale minimálně každý, kdo kdy viděl vynikající Das Boot, by si v něm ochotně pod hladinou pár chvilek zabublal. Adventurky Hell: A Cyberpunk Thriller, Presumed Guilty a Big Red Adventure patří v bezpochyby k solidnímu nadprůměru, a jisté labužníky by zajisté oslovila i japonská specialitka Knights of Xentar. Akcechtiví hráči by z fleku sáhli po Jungle Strike, Mortal Kombat 2, nebo možná po sportovní řeži NHL 95.

Zahrajem (hra měsíce): Indiana Jones’ Greatest Adventures

Ale já si v tom všem prostě nějak nemohl vybrat, nic mě vyloženě neoslovilo. A tak jsem zase trochu ukročil bokem, pro jednou zapomněl na DOS / Windows, a coby hru měsíce vybral plošinovku Indiana Jones’ Greatest Adventures pro konzoli SNES. Se hrou už jsem kdysi měl tu čest, a ač jsem toho příliš neuhrál, protože jsem na hopsačky levák, přišlo mi, že své předloze dělá vyloženě čest. Grafika je parádní, hudba jakbysmet, hýbe se to sametově a čerpá to z filmů, hned v první úrovni zavítáme do úvodní jeskyně z Raiders of the Lost Ark.

Zahrajem (hra měsíce): Indiana Jones’ Greatest Adventures

No a beztak jsem si chtěl Indyho trochu osvěžit. Točí se pátý film, je nutné být na premiéru řádně nachystán, což znamená zhlédnutí čtyř existujících filmů a dohrání Fate of Atlantis. Nepočítám s tím, že bych dohrál i Indiana Jones’ Greatest Adventures, ale řekněme, že tři čtyři úrovně z celkových 28 budou sympatický bonus :)

Jenom probůh omylem nesáhněte o konzoli vedle a nehrajte Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game pro Mega Drive. To je úplně neporovnatelně mizernější záležitost, i když žánr je stejný.

Kde a jak si Indiana Jones’ Greatest Adventures zahrát? Zcela legálně to zdá se nepůjde, ale na archive.org naleznete sbírku GoodSNES v3.27, ve které se příslušná ROMka schovává. K ní budete samozřejmě potřebovat ještě emulátor SNESu. No a nebo na to jděte zkratkou a zahrajte si Indyho rovnou v prohlížeči díky retrogames.cz.

Zahrajem (hra měsíce): Indiana Jones’ Greatest Adventures

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zahrajem (hra měsíce): Indiana Jones’ Greatest Adventures"

 • Doomtrooper napsal:

  Grafika je fakt skvela. Nikdy jsem to nehral protoze jsem Snes nevlastnil ale tomuhle dam asi sanci :)

 • jvempire napsal:

  Shlédnout filmy není špatný nápad, to se pak bude hrát jedna báseň.

 • Storm napsal:

  Jo jak jsem se na Score 14 díval, tak taky nevím co bych vybral :-D
  Jasně Mortala jsme hráli všichni, Lemmings asi taky i toho Descenta jsem někde na Score měl v plné verzi :-) ale jinak?
  Moc na sport nejsem, tím se NHL vyřadilo a z „RPG“ tady toho moc není leda tak ten Knights of Xentar :-D

  Tak jestli bude čas, tak indyho zkusím aspoň zapnout, aby viděl jak rychle umřu :-D

  Kdo by chtěl kouknout na tehdejší hodnocení :-)
  http://stormcomp.cz/Fotky/score14indy.jpg

 • Lobodin napsal:

  Zrovna teď dávali na Primě všechny Indyho filmy. Já teda osobně jsem vyrostl na adventuře Indiana Jones and Last Crusade. Tenkrát na základce se ke mě dostala „verze“ která měla české texty. Dokonce jsem to hrál a dohrál dříve, než jsem viděl film. :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle