Zahrajem (hra měsíce): Chronomaster

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1944 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Boj s emzáckým šmejdem dopadl na výbornou, boj se SCORE č. 27 je před námi. Smolné číslo, opravdu v obsahu nevidím nic, co by mě výrazněji zaujalo. Chvíli jsem koketoval s myšlenkou sedmadvacítku kompletně přeskočit, ale to by bylo zbabělé. Takže nakonec volba padla.

Zahrajem (hra měsíce): Chronomaster

Hrou měsíce prosince je adventura Chronomaster (1995). O hře vím jen to, co mi sdělili na stránkách SCORE, nikdy víc jsem se s ní osobně nesetkal. Ale úplná srágora to být nemůže - udělené hodnocení 8/10 slibuje slušně stravitelný zážitek, stejně jako odznak SCORE HIT, který si hra vysloužila, a navíc se obrázek ze hry skví na obálce čísla. Přeci by tam nedali nějakou hovadinu! :)

Potěšitelné je, že jde o adventuru žánru sci-fi, který je mým oblíbeným, a pod scénářem je dokonce podepsán veleznámý fantasy a sci-fi autor. Roger Zelazny. K mé ostudě jsem od něj nikdá nic nečetl, takže půjde o jedinečnou příležitost seznámit se s autorovými myšlenkovými vzorci.

Zahrajem (hra měsíce): Chronomaster

Ve hře se ocitáme v daleké budoucnosti, kde byla tvorba vesmírů povýšena na uměleckou formu, a to díky vynálezu tzv. Vesmírů Kapesních, jejichž pravidla a zákony se řídí jen přáními svých stvořitelů. Vžijete se do role René Kordy, jednoho z respektovaných tvůrců Kapesních Vesmírů, který před odchodem na zasloužený odpočinek musí vyřešit záhadu - proč a kým byla hrstka vesmírů deaktivována, tedy uvedena do stáze?

Zahrajem (hra měsíce): Chronomaster

Roger Zelazny není jediné slavné jméno, které je ke hře připoutáno. Hlavního hrdinu namluvil sám Hellboy - Ron Perlman, další z postav daboval Brent Spiner, tedy Mr. Data ze Star Treku. Prima prima, začíná se to docela pěkně rýsovat... jen grafika mě pořád děsí, nemám tenhle raný render příliš v oblibě, zestárl nedůstojně. Snad to v pohybu bude aspoň o chlup působivější, než na obrázcích. A co je teda úplně nejhnusnější - ve hře můžete umřít, popř. ztvrdnout až do konce věčnosti zakleti v mrtvém konci. Takže návod k ruce :/

Kdo nechce pirátit, může si Chronomastera zakoupit na GOG.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek 35DISKETAPodtácek 35DISKETA 46 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle