Krabice: Bad Mojo

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1944 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Nestává se tak často, ale čas od času nastane vítaná konjunkce, kdy se hra měsíce protne s obsahem mé poličky s big boxy. Bad Mojo budiž tímto jedinečným okamžikem, a i když jde o krabici naprosto standardní a ničím se nevymykající, škoda jí neoprášit.

Krabice: Bad Mojo

Rozstřelíme to celkovým pohledem, ať vidíte, že nekecám. Nic neobvyklého, placka, manuál, nějaký ten leták, hotovo. Šváb naštěstí chybí, ty ze starých herních krabic zaplaťpánbůh nepadají, ale např. ze starých konzolí už jsem nějaké drobné hmyzáky vyklepával. Ještě teď mě svědí celý člověk, jen si na to vzpomenu.

Krabice: Bad Mojo

Bad Mojo: The Roach Game. Hra se švábem. Jak prosté, leč účinné! Pominu-li různé kreslené srandičky, neznám mnoho her, kde by hmyz v celé jeho odpudivé kráse zaujmul hlavní, popř. aspoň zásadní roli. Takhle z fleku mě napadá jen real-time strategie Empires of the Undergrowth a datadisk k prvnímu Diablu - Hellfire. Krabici se švábem prostě na regálu neminete.

Krabice: Bad Mojo

Jak vidno, box je multijazyčný, i když na placce se nachází jen hra v jazyce anglickém. Nesmí chybět obrázek se zkrvavenou krysou lapenou v drtící myšopasti. Neskonale odporné.

Krabice: Bad Mojo

Vyšší faktor odpornosti se projevil i ve věkovém ratingu, hra je doporučena až od 15 let. Přitom jde perfektní vzdělávací titul, tohle rozverné "ze života hmyzu" si bystré dítko bude pamatovat až do konce života! Zvlášť takhle za temných nocí, kdy se bude probouzet zborceno potem, to si vzpomene na každý znepokojivý detail. A byly to snad nožky švába, které tlumeně škrabají za nábytkem? Brrr...

Krabice: Bad Mojo

Minimální požadavky jsou příznivé, tohle je v podstatě výchozí herní konfigurace své doby - 486DX2/66 MHz, 8MB RAM, SVGA a double-speed CD mechanika. Za zmínku stojí, že hra nevyžaduje Windows 95, ale vystačí si i s Windows 3.1.

Krabice: Bad MojoKrabice: Bad MojoKrabice: Bad MojoKrabice: Bad MojoKrabice: Bad Mojo

Manuál se jeví hutně, žel především proto, že obsahuje několik jazykových verzí. Nicméně i tak je to pěkné pokoukání na kvalitní zpracování. Kromě základních instrukcí obsahuje též drobné indicie, které vám (možná) pomohou, pokud dlouze zakysnete.

Krabice: Bad Mojo

Motiv oka a švába je dokonale všudypřítomný, ale drobné překvapení tu přesto číhá, za plackou se schovává veselá básnička!

Krabice: Bad Mojo

Only one way out
Beneath the sink
The broken grout
The Gloom
The Stink
The Guardian Rat

Krabice: Bad Mojo

A zase ta zkrvavená krysa!

Krabice: Bad Mojo

A abych těch hnusáků nebylo málo, v přiloženém reklamním letáku upozorňujícím na produkty distributora Acclaim Entertainment se plíživě skrývá xenomorph z Alien Trilogy. A teď, co je horší - byt zamořený šváby, nebo vesmírná loď zamořená vetřelci? Do koupelny bych nevlezl ani tam, ani tam.

Inu, obyčejná krabice, ale aspoň s neobyčejnou hrou. Hodnotím čtyřmi švábími nožkami ze šesti možných. Dnes se pustím do instalace, budu hrát na P3 švýcaráku, ale vy si to můžete koupit na GOG.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Krabice: Bad Mojo"

  • jvempire napsal:

    Krabička moc pěkná, i ten manuál vypadá dobře. Hra bohužel neoslovila, čtení článku bavilo více :-)

  • Doomtrooper napsal:

    Souhlasím, manuál je opravdu pěkný, krabice taky, někdo u toho přemýšlel a dal si záležet. U čtení jsem se opět báječně pobavil. Jsem zvědav na recenzi hry samotné až to dohraješ.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak C64kPlacka / odznak C64k 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle