EXOCIDE, připravovaná retro FPS od Apogee

Ta struna musí brzy prasknou, retro FPS akcí začíná být až příliš. Zrovna nedáno jsem vás upozorňoval na CULTIC od 3D Realms, a dnes je tu další kousek, EXOCIDE od Apogee Entertainment (ano, firmy jsou dnes dvěma různými entitami). Jako doma budou všichni pojídači brouků a fandové Starship Troopers, v EXOCIDE budete totiž z velké části kosit emzácké hmyzáctvo! Ono tedy neni emzácké, ale geneticky vyšlechtěné, ale to už by nebylo tak libozvučné, jako emzácké hmyzáctvo.

Střílečka EXOCIDE je postavená na moderním enginu, nicméně snaží se ze všech sil navodit atmosféru dob dávno minulých. A to jak po stránce technické, kde odkazuje přibližně na přelom tisíciletí, tak po stránce obsahové, kde zjevně vzdává hold všem nablblým béčkům první poloviny let devadesátých, plus mínus.

Tempo je dle upoutávky vražedné, jak se ostatně na FPS akci v klasickém střihu sluší a patří. Příběh tu snad ani nebudu rozebírat, v kostce: jste poslední Velký Deratizátor a brouků je fakt moc. Takže atom na ně, Rico!

Hra by měla v režimu raného přístupu vyjít ještě letos, přidat na Steamu do wishlistu si jí můžete už teď.

EXOCIDE, připravovaná retro FPS od Apogee

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"EXOCIDE, připravovaná retro FPS od Apogee"

 • Mr.Holub napsal:

  Abych byl uprimny, moc retro mi to nepripada. Nebo uz jsem tak starej?

  • Sledge napsal:

   Na jedné straně ano, je to trochu „novější retro“, jak píšu, odkazuje to na svižné FPS z přelomu tisíciletí, na straně druhé ano, nejspíš už jsi starej a připadá to vlastně docela moderní, kterýžto pohled na věc sdílím :)) Já když hraju třeba „Return to Castle Wolfenstein“, pořád to mám ve škatulce „v podstatě nová hra“, a ono je to přes 20 let staré.

   • návštěvník napsal:

    Já to mám podobně. Jako retro vnímám něco, co jsem nezažil jako horkou novinku. Ale to, co jsem zažil v době vydání, mě už tolik retro nepřipadá. Takže takové Heroes of Might and Magic 1 2 3 je vlastně dnes už hodně staré a těžké retro, ale nepřipadá mi to tak. Navíc problém Heroes 5 6 7 je v tom, že z 3D světa je člověk pořádně zmatený, a tím se stává stále aktuální Heroes 1 2 3 4.
    A jinak s pohledem do budoucna bych řekl, že se současně nové hry nestanou nikdy retro hrami, protože vývoj se zpomaluje, už se nedá co vymyslet. Na straně software nemají nové nápady a na straně hardware už se nebude zvyšovat výkon tolik co dřív, nepůjde to takovým tempem. Takže možná za deset či dvacet let budou nové hry vypadat vlastně stejně, jako dnešní nové hry.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1360 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Náušnice PWSR (3D tisk)Náušnice PWSR (3D tisk) 42 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle