Není to déjà vu, není to paranoia, přichází real-time strategie SHROT od autora HROTu

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

AKTUALIZACE: Víme první! Tajemství bramboráku odhaleno! Pokud jste marně dumali nad obrázkem bramboráku v popisu hry na Steamu, již dumat nemusíte. Ono totiž zveřejnění hry je poněkud neplánované a virální, Vortex, který na akci upozornil, to vyškrábl bůhvíkde. Zápis na Steamu byl vytvořen z jiných důvodů a oficiální oznámení mělo následovat cca za měsíc. Proto je popisek trochu strohý, video velmi jednoduché, no a ten bramborák? To je placeholder pro animovaný GIF ze hry, který teprve bude vyroben a dodán :)


O bezbřehém talentu vývojáře Spytihněva nemůže být nejmenších pochyb, jeho famózní retro FPS akce HROT bodla přesně tam, kam měla, a mnohé z nás doslova odrovnala. Nyní si Spytihněv bere na paškál žánr real-time strategií, a to v připravované novince SHROT. Tam, kde z HROTu skřípala rezavá inspirace Quakem, tam ze SHROTu vane horký dech lokální klasiky jménem Paranoia (a Paranoia 2), která sama cedila ty samé písky, jako pramáti žánru, legendární Dune 2.

Není to déjà vu, není to paranoia, přichází real-time strategie SHROT od autora HROTu

Skutečně, už z prvního screenshotu je jasné, že se nacházíme kdesi na pomezí remaku a pocty. Vizuálních styčných bodů je nepočítaně, a i herní náplň zdroj inspirace bez rozpaků přiznává. Koho Paranoia dodnes pronásleduje ve snech, toho musí po uzření screenshotů ze SHROTu spalovat touha intenzity poledního slunce opékajícího nekonečnou poušť. Ale žádných strach, žízeň nebude trvat dlouho, k zelené oáze s zurčící, životadárnou vodou dorazíme již 20. června tohoto roku!

Zavítáme na na nově objevenou planetu Scheeza, která je bohatým zdrojem divoce rostoucího chmelu. O ten je zájem napříč galaxií a není tedy divu, že se planeta stane lahváčem sváru. Tři znepřátelené a po moci toužící rody se pustí do boje o ovládnutí Scheezi, a je jen na vás, který z rodů si vyberete. Ovšem pozor, panenská planeta ve svých neprozkoumaných temnotách skrývá jedno tajemství...

Není to déjà vu, není to paranoia, přichází real-time strategie SHROT od autora HROTu

SHROT nám nabídne klasickou herní náplň, v porovnání s Paranoí ovšem trochu akčnější a mírně přizpůsobenou moderním trendům. Ovšem zase ne přehnaně, např. jednotlivé rody se v souladu s věrností historickým pravidlům žánru liší především barvou, což s humorem sobě vlastním Spytihněv uvádí v popisu jako zmínky hodnou vlastnost.

Čekají na nás procedurálně generované mapy, stavění a dobývání základen, těžba chmele, koně a traktory (neptejte se, já také nevím! ;), a dlouhé, náročné bitvy se stovkami jednotek a tisícovkami ztrát. Vyznavače elektronické hudby nadchne soundtrack v žánru techno, osobně jsem zvědav, jestli ho rozdýchám, nebo jestli ho bude třeba vypnout ;) Ale o celé audio bych přišel nerad, protože minimálně části namluvení se prý zhostila Spytihněvova maminka! :) (Aktualizace: tak jde jen o žert, nicméně onen vibe tam bude ;)

Kromě cca osmihodinové kampaně pro jednoho hráče nabídne hra i multiplayer po lokální síti. To není zlé na projekt, který vzniká vlastně v rekordně krátkém čase, a na kterém kromě Spytihněva pracují už jen dva hudebníci (plus hrstka dabérů).

Podobně jako HROT, i SHROT má velmi přátelské minimální hardwarové požadavky, postačí dvoujádro kolem 2.5GHz, 2GB RAM a grafická karta na úrovni Intel HD 4400.

Inu, těšíme se! :) Hru si už teď můžete přidat do wishlistu na Steamu, v rámci SteamFestu, který se koná 10-17.6., vyjde hratelné demo.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Není to déjà vu, není to paranoia, přichází real-time strategie SHROT od autora HROTu"

  • Liso napsal:

    Features:
    Voice acting by my mom

    Tak na toto sa teším :D

  • KS napsal:

    Co se týče toho vyškrábnutí… Byla to úplně náhoda, procházela jsem Steam a nějak jsem skončila u Spytihněva na profilu. První reakce byla: „Ty jo, to vypadá jako Paranoia!“, pak jsem to rozklikla a zjistila, že vlastně nemůžu být blíž… Ale jinak opravdu naprostá náhoda a vlastně nevím, jak přesně jsem tam došla, spíš proč :D

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle