Startovač / Patron – druhý debriefing

Od prvního debriefingu uběhly téměř dva měsíce, kampaň stále běží, a já mám nutkání podělit se s vámi o další dojmy.

Startovač / Patron – druhý debriefing

V první řadě, aby bylo jasno, klukům a holkám ze Startovače fandím, je dobré, že je tu služba s funkčností Patreonu, na kterou se může finanční Mirek Dušín obrátit v případě, že si nechce komplikovat účetnictví příjmem plateb ze zahraničí. Ale tedy nemůžu se ubránit dojmu, že je celá ta Patron část poněkud nedotažená a "wibbly wobbly" :)

V první řadě je to evidence příspěvků. Z původní komunikace při založení projektu vyplynulo, že bych snad měl pravidelně obdržet nějaký seznam příchozích plateb, abych si mohl Patrony zaevidovat. Žel se tak, ani přes opakované prosby, nestalo, takže přesné sledování finančních toků je v podstatě nemožné. Vedu si nějakou tabulku v excelu, ale už teď je jasné, že je zoufale nepřesná. Přímo v administraci žádný přehled také není, takže se nemám čeho chytit. Ví někdo, jak to má Patreon?

Uvedenou evidenci ještě ztížil žertík, který se odehrál minulý víkend. Ze dne na den zmizela z projektu cca polovina Patronů. Už jsem to skoro obrečel a smiřoval se s tím, že to prostě vedu blbě, ale ukázalo se, že šlo o omyl. Některým Patronům totiž přišel e-mail v následujícím znění:

"Na projekt Patron high-voltage.cz tento měsíc nepřišel váš příspěvek. Je možné že je vaše rozhodnutí projekt dále nepodporovat, ale také je možné, že expirovala vaše platební karta, nebo platební příkaz vyšel právě na velmi nevhodnou dobu."

Načež byli z podpory vyškrtnuti. Nikdo z nich neukončil podporu záměrně, karta jim neexpirovala, zůstatek byl, zbývá tedy jen platební příkaz vyšel právě na velmi nevhodnou dobu, ale co si pod tím mám představit, netuším. Startovač jsem kontaktoval, ale po prvotním "Dobrý den, snažím se zjistit... " nastalo ticho. Obecně je komunikace podpory vyloženě slabá. Patrony jsem kontaktoval, všichni příspěvky obnovili (díky!), ovšem až na dva anonymy, na které pochopitelně nemám kontakt. Přišel jsem tak o 256 Kč měsíčně :(

Ale tak snad už to bude od této chvíle jen lepší :) Díky všem za podporu, jedeme dál! Čas na nějakou další výzvu s odměnou...

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Startovač / Patron – druhý debriefing"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »