Zahrajte si demo retro FPS akce Wizordum

Je tomu více než rok, co jsem vás naposledy upozorňoval na připravovanou FPS akci Wizordum. Vývoj pokročil, hra sice ještě hotová není, ale hned teď si můžete zahrát její demo. Stačí přejít na Steam stránku projektu a vyhledat příslušné odkazy. Download je to maličký, ani ne 200MB, na pevném disku to budete mít coby dup.

Po herní stránce Wizordum dodalo přesně to, co slibovalo. Je to trochu jako Catacomb 3-D, a také trochu jako Witchaven, protože když vám zrovna dojde mana na prskání fireballů, je nutné uchýlit se k palcátu, které se chová přesně tak, jako zbraně na blízko ve Witchavenu, tzn. je nutné přesně načasovat okamžik, kdy příšeru plácnete po hlavě, a zároveň nebudete plácnuti vy :) Engine je "jakoby 2.5D", s chodbami a místnostmi v pravých úhlech, předměty jsou vyvedeny formou sprajtů, stejně jako nepřátelé.

Jednotlivé úrovně jsou řešené specificky, nejde o jeden spojitý level, ale o jakousi soustavu menších celků, mezi kterými procházíte skrze dveře / portály. Úplně nevím, jestli je to ke prospěchu věci, poněkud to rozbíjí flow, na které jsem u klasických FPS akcí zvyklý. Inu, posuďte sami. Btw. editor levelů zatím implementovaný není, ale v plné verzi bude.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš DIDAKTIKRetro podložka pod myš DIDAKTIK 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle