Zkuste betu RTS Stormgate od bývalých zaměstatnců Blizzardu

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Bývalí zaměstnanci kdysi respektuhodného studia Blizzard před lety zformovali společnost Frost Giant Studios a pustili se do vývoje real-time strategie Stormgate. Úspěšná kickstarterová kampaň potvrdila zájem hráčů a není se co divit, hra jako by z oka vypadla Starcraftu, což je univerzum, na které Blizzard intenzivně kašle od roku 2017, kdy vyšel StarCraft: Remastered. A nejde jen o Starcraft, Blizzard svůj kdysi "vlajkový" žánr RTS ignoruje, na nějaký nový Warcraft to také nevypadá.

Naštěstí je tu Stormgate, který hlad po další povedené RTS vysokých produkčních hodnot doufejme utiší. Stormgate se odehrává ve vlastním "science-fantasy" universu, ve kterém se na kordy ocitnou lidé (Vanguard), pekelníci (Infernals) a třetí, zatím nespecifikovaná frakce.

Zkuste betu RTS Stormgate od bývalých zaměstatnců Blizzardu

V aktuálně dostupné open betě si můžete vyzkoušet kooperaci proti AI ve třech hráčích a za účasti hrdinů (DOTA?), soutěžní (ladder) přesdržku jeden na jednoho s automatickým matchmakingem, a také sólo zápas proti AI / kamarádovi. Finální hra bude samozřejmě obsahovat i příběhovou kampaň, ale důraz na online multiplayer je myslím více než zjevný. Za zmínku stojí, že i příběhová kampaň půjde hrát v kooperaci.

Bez zajímavosti není ani cenová politika, Stormgate má být free-to-play, ovšem zároveň "never pay to win", finance budou získávány prodejem dalšího obsahu, jako jsou kampaně, kosmetické doplňky, hrdinové atd.

Demo Stormgate si můžete stáhnout na Steamu.

Zkuste betu RTS Stormgate od bývalých zaměstatnců Blizzardu

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zkuste betu RTS Stormgate od bývalých zaměstatnců Blizzardu"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle