Zpráva o stavu maloobchodním (1701.cz)

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Je tomu asi měsíc, co jsem přes víkend v náhlém návalu inspirace zbušil e-shop 1701.cz. Spuštění se poté drobně protáhlo, jelikož jsem čekal, až dorazí tovar samotný, ale až na tenhle drobný zádrhel je to jednoznačný sukces. Pravda, z velké části jsem vlastně jen vyřizoval předchozí poptávky, ale zároveň začali proudit i noví zájemci. Podložek se mi za ty dva týdny podařilo udat cca 60. Tím se sice "trh" z velké části pravděpodobně nasytil, ale nevadí, další nápady jsou :)

Zpráva o stavu maloobchodním (1701.cz)

Budu naprosto otevřený, dlouhodobý plán je asi takový - vymyslet vhodný produkt / artefakt / nesmysl, zaplatit jeho výrobu v množství větším než malém, to aby se snížily náklady na kus, a k financování použít výdělek z prodeje produktu předchozího. Když tam někde v mezerách zbyde tisícovka měsíčně pro mě, tak super, když to nějakým hnutím osudu bude víc, tak epic. A když to bude míň, tak se taky děje kulové :) Hlavně nejít do mínusu... Provoz shopu stojí nic, živnost mám tak jako tak, takže nějaké další starosti s tím vlastně nejsou ;)

Aktuálně mám v přípravě další dvě podložky pod myš (takže začněte hromadit myši, jinak nebudete mít brzy co podkládat). První podložka bude mapa druhého patra z Dungeon Mastera, ručně kreslená, tužkou zdobená, přesně jako taková, co jste si naposledy při kobkaření kreslili vy :) Já jsem kreslířsky nenadán, dal jsem to tedy na hrb ženě a sám jsem zvědav, co z toho vyleze. Podložka druhá je de facto připravená, jde o variaci na téma "Didaktik Gama". (Ještě jednou díky Technomorousovi, že vedl mou ruku, přesněji myš :)

Zpráva o stavu maloobchodním (1701.cz)

Dále bych chtěl nějakou pěknou malou kvalitní PVC samolepku vhodnou k nalepení např. na bočnici. Zatím si hraji s něčím, viz níže, ale zda to bude finální, to nevím. Těch možností a těch hlášek je nekonečně. Např. "It's time to kick ass and play DOS games!" se nabízí též :) A dokonce by možná bylo super jich skutečně vymyslet více, ideálně tak, aby se vešly na stejný rozměr (cca 2x7cm), a pak ukecat tiskárnu, ať to chápou jako jednu velkou várku...

Zpráva o stavu maloobchodním (1701.cz) Zpráva o stavu maloobchodním (1701.cz)


Nápady od vás vytrvale (až otravně) odrážím na fóru a na Discordu, vyjádřit se může samozřejmě kdokoli.


Pokud VÁS napadá COKOLI, čím byste si rádi zkrášlili své retro doupě, dejte vědět. Posoudíme to, vybrousíme to, já toho nechám mraky vyrobit, a vy tak budete mít kousek relativně zalevno, nebo dokonce grátis, dle situace ;) Nějaká omezení na motivy existují, nechci např. dělat přímé 1:1 screenshoty z her, loga, věci od Nintenda apod. Vždy bych si to představoval jako odvozené dílo, inspiraci, koláž, jestli mi rozumíte. Prostě dát do toho trochu vlastní kreativity, ne jen chrlit natípané obrázky či hotové motivy umístěné na černé pozadí (BOOT podložka je v tomhle výjimka, uznávám).

"Poslyš, Sledgi, to zní, jako bys ze mě chtěl tahat nápady, na kterých pak budeš rejžovat!" Jo, to taky.

Tedy vzhůru k vyšším prodejům, kola kapitalismu se musí otáčet, a to za stálého zrychlování.

Technická: Pokud někdy budete řešit vlastní e-shop, tak vězte, že kombinace WooCommerce + WordPress už relativně dospěla, a je bez větších problémů použitelná. Díky pluginům Wpify Woo není potíž ani napojení na Zásilkovnu, Balíkovnu, platební brány atp. Jen je to pořád líné jak zdechlá želva, ale to už se nejspíš nikdy nezlepší, takže budete-li to myslet vážně, doporučuji solidní hosting. A solidní hosting nerovná se věčně haprující Wedos NoLimit.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle