Zpráva o stavu maloobchodním XII – jdou po mně kontroloři!

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Vypadá to, že mi někdo do ložisek nasypal písek. Jen za posledních 14 dní jsem čelil těmto vopruzům:

I) Zjistil jsem, že náklad na výrobu jednoho podtácku kvůli inflaci a kreativní cenotvorbě ze strany dodavatele stoupl o nehezkých 8 Kč. Což chca nechca budu muset promítnout do ceny i já, i když ne celé, holt si jednou měsíčně odpustím kaviár. Ale má to i světlou stránku, z pohnutek finančních experimentuji se zvýšením hodnoty podtácku, což se v praxi projeví bezbarvým lakem, který by měl zásadně prodloužit životnost výrobku. Koupil jsem experimentálně klasický vodou ředitelný lak, vhodný i na dětský nábytek a nezávadný při styku s potravinami, a zatím to vypadá dobře, uvidím zítra, až to definitivně vyzraje, a já na to zkusím položit něco horkého.

II) Jelikož se tenčí zásoby, objednával jsem na sklad dalších 50 ks podložek pod myš, žel dodavatel nemá skladem ty, které bych rád. Může nabídnout rozměr 22x18 cm, ale já chci 23x19 cm. Nezdá se to, ale ten cenťák v každém směru udělá opravdu hodně. Navíc poslední várka 23x19 cm byla i parádně tlustá, skoro 4 mm, člověk měl dobrý pocit, že za své peníze dostává pořádný kus výrobku ;) Milimetřík dolu bych zvládl, ale některé předchozí várky měly pod 2mm, a to už se mi tedy zdálo vyloženě tenké. A kdy že podložky budou? Snad v půlce července.

III) No a největší show - jde po mě ČOI! Nedělám si srandu, dnes mi do datovky hopl úřední záznam o provedeném kontrolním nákupu. A taková to byla pěkná objednávka - podložka, podtácek, knížka... Nevím, jestli ČOI dělá namátkové kontroly, nebo jestli se nějakému dárečkovi znelíbily tučné zisky, které mi z shopu plynou, a které např. za měsíc březen stačily tak tak na nákup basy plzeňského, ale stalo se, jsem v hledáčku. A zhřešil jsem, neměl jsem k potvrzujícímu e-mailu přilepené PDF s obchodními podmínkami. Prohřešek jsem napravil, objednávku stornoval, tzn. peníze odeslal zpět, a no a teď uvidím, kam to povede :/ Jestli k pokutě, tak to snad zavřu.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zpráva o stavu maloobchodním XII – jdou po mně kontroloři!"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš STUNT - 233x196x4mmRetro podložka pod myš STUNT - 233x196x4mm 246 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle