Zpráva o stavu maloobchodním XIV: Akta ČOI – obviněný uznán vinným

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

No konečně to dospělo do finiše! Jak jste si mohli přečíst v šortkách Zpráva o stavu maloobchodním XII – jdou po mně kontroloři! a Zpráva o stavu maloobchodním XIII, dopustil jsem se na e-shopu těžkých přečinů nepřiložení PDF s obchodními podmínkami k potvrzujícímu e-mailu, nespecifikování ceny doprav v obchodních podmínkách, a, což je zločin téměř hrdelní, špatné formulaci objednacího tlačítka, které dle nových pravidel musí znít afektovaně, něco ve stylu "Objednat » odeslat objednávku s povinností platby".

Žaláři jsem utekl jen o vlásek, nakonec mi byl vyměřen trest ve výši 500 Kč s tím, že si udělám výlet do Plzně, kde přímo na inspektorátu ČOI předvedu dostatečně tklivou etudu na téma "ponížený služebníček se šourá s pokutou, na kolenou prosí o odpuštění, a když slza ukápne, jedině dobře". Jelikož je pro mě výlet do Plzně akce minimálně na půl dne, spíše více, poprosil jsem o řešení hodné 21. století, kteréžto mi bylo umožněno, ovšem s varováním, že se případ odevzdá léty vybroušeným interním procesům, a výše pokuty může být během toho upravena. Ale na oplátku budu moct zaplatit převodem na účet! Budoucnost dorazila...

No a uběhly tři měsíce, jelikož vnitřní procesy ČOI jsou zjevně mimořádně efektivní, a v datovce konečně přistál vyhlížený osmistránkový elaborát, ve kterém padají slova jako "obviněný", "uznán vinným", "nezajistil / nesdělil / neupozornil", s výslednou pokutou kulatých a hezkých 1000 korun v českých.

Zločinný komplot byl rozpleten, viník po zásluze potrestán!

Takže kdo třeba plánoval nákup a z nějakých důvodů otálel, nyní je ideální chvíle se do toho pustit, jelikož mé peněžní toky jsou po létě vyschlé jak saharský písek. Objednávat je co, mám kompletní přehlídku retroherních hrnků, krabici plnou disketových podtácků, a s podložkami pod myš to také není úplně zlé :)

Zpráva o stavu maloobchodním XIV: Akta ČOI – obviněný uznán vinným

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zpráva o stavu maloobchodním XIV: Akta ČOI – obviněný uznán vinným"

 • Kamil napsal:

  To je mi líto, že to tak dopadlo. Ale jsem rád, žes ten obchod rovnou celý nezavřel.

 • Pollux napsal:

  lol, takoví úřední kokůtci

 • Xspy napsal:

  Úplný Alkáč Phone todleto ;/ ….

 • Nox napsal:

  Mozna nejsem dost hloupy na jednani se statni spravou, ale za co jsi platil tech druhych 500Kc? Za to, ze to poslali datovkou s cislem uctu?

 • lasice napsal:

  strašný

 • frca napsal:

  Aneb když tupec získá úřední moc…

 • RetroPhill napsal:

  Sprostý podezřelý byl shledán vinným,“ naši“ na něj zaklekli a pan ministr Stanjura si s úlevou může otřít zpocené čelo, neb státní dluh je zas o litr nižší. Kdyby Sledge do té Plzně jel vlakem, vysolí za jízdné přibližně stejnou rukavici a umoří pár hodin času (a života), takže to vyšlo na plichtu.
  Pídit se po tom, proč se vlastně státní moloch vsírá do soukromého drobného fandovského podnikání, na které si nikdo nestěžuje a které nikoho nepoškozuje a trestá formální nedostatky rovnou finanční pokutou, je v tomto Banánistánu zhola zbytečné.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle