Arena i Daggerfall zdarma na Steamu

Není to nic zásadního, Bethesda tyhle prastaré kousky nabízí zdarma již dlouhou dobu, ke stažení jsou na oficiálním webu (Arena / Daggerfall), a např. na GOG byly obě hry přidávány zdarma jako bonus při nákupu her od Bethesdy. Teď už nejsou, proklatě :/

Doplnění: A teď už asi zase jsou, už je to na začátku popisů her Bethesdy zase uvedeno. Ale přísahal bych, že chvíli to tam skutečně nebylo!

Arena i Daggerfall zdarma na Steamu

Nově naleznete oba tituly i na Steamu, viz The Elder Scrolls: Arena a The Elder Scrolls II: Daggerfall. Bohužel nejde o tak úplně ideální verze.

Arena je původní disketová, tzn. neobsahuje doplňky z CD-ROM vydání, jako jsou videa a dabing. Daggerfall neobsahuje oficiální patch .213, tudíž je v této podobě nevhodný pro použití s famózním projektem Daggerfall Unity. Autor DFU už uvedl, že se pokusí kompatibilitu s touto nepatchnutou verzí zajistit, ale jeden se diví, proč i tak jednoduchou věc musí Bethesda zprasit.

A když už jsem zmínil Daggerfall Unity, sluší se připomenout i podobný projekt pro Arénu - OpenTESArena. V aktuální verzi 0.14.0 ještě nejsou implementovány herní mechaniky, ale proběhnout po světě se již můžete, a to i s nově přidanými efekty počasí. Takže až zas bude za okny hnusně, můžete spustit OpenTESArenu, ve které bude taky hnusně, ale tak nějak mnohem lépe, příjemněji ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Arena i Daggerfall zdarma na Steamu"

 • atreides napsal:

  Dobré vědět.
  A na těch ofiko stránkách teda mají tu CD_ROM verzi Areny a .213 verzi Daggerfallu, nebo to jsou ty samé jak na Steamu?

  • Sledge napsal:

   Instalátor Areny má pouhých 8MB, a to je v tom DosBox, takže taky půjde o floppy verzi. Nevim, proč to nemůžou udělat pořádně.

  • Sledge napsal:

   “Not so fun fact” – ty GOG verze, které už ale GOG nenabízí, asi v souvislosti s těmito Steam šachy, byly verzemi správnými. Tzn. CD Arena a Daggerfall s aplikovaným oficiálním patchem :/ Tzn. šlo to udělat správně, ale Bethesda to prostě odflákla, zatímco v GOG to vzali po vlastní ose a nabídli hráčům tradičně kvalitní službu.

   • atreides napsal:

    Díky za doplnění. A kupodivu GOG verze mám. :D :D Podle všeho za někdejší nákup FO: New Vegas.
    A pořád ta nabídka visí na stránkách RtCW nebo Dooma. Tak kdo ví, jestli stále ještě platí.

    • Sledge napsal:

     No jo, u Fallout Tactics je to taky. Ale přísahal bych, že v době psaní šortky to tam nebylo! Tak možná už to zase vrátili zpět? Kdo ví :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1 202 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek plecháč Hrnek plecháč "Svatý grál" IDDQD 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle