Blesk z čistého nebe, vyšel remake prvních WIZARDRY

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Dva roky! Dva roky byl dušen v bytelném kotlíku na mírném ohni, dokonale skryt mimo zraky ostatních, pravděpodobně v potemnělé místnůstce hlubokého kamenného sklepení plného pavučin, plísní a práchnivějících kostí. Co? Přeci remake prvních Wizardry, který zčistajasna vyšel v předběžném přístupu jak na GOG, tak na Steamu.

Dungeon Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord spatřil světlo světa roku 1981, a to ve verzi pro osmibity Apple II. Posléze byl portován na nespočet platforem, včetně PC (1984). A není se co divit, tohle cRPG je dnes považováno za základní stavební kámen žánru, spolu s tituly jako Ultima či Might & Magic. Všechny tři hry se těšily mimořádné oblibě a všechny odstartovaly veleúspěšné série. Co se Wizardry týče, sedmý díl s podtitulem Crusaders of the Dark Savant je u nás známý přímo notoricky, díky přítomnosti na cover CD časopisu SCORE.

Nyní se první Wizardry vrací v podobě masivní a poctivé předělávky. Tzn. nejde o remaster, ale kompletní remake, a možná by se nejlépe hodilo slovo reimaginace. Mezi hrami je totiž taková porce technického vývoje roztažená přes 42 let videoherní historie, že najít spojující body je pro netrénované oko vyloženě obtížné. Nicméně - jsou tam.

Na milovníka zatuchlých kobek čeká plně 3D grafika odpovídající moderním standardům, to samé platí pro hudbu i zvuky. Samozřejmostí je příjemné ovládání a vylepšení původních mechanik tam, kde ty původní byly až příliš dřevní, nepružné a odrazující. Nicméně vývojáři z Digital Eclipse se zaklínají, že hluboko pod vším tím pozlátkem je pořád původní kód a původní hra, znalci by se tak neměli cítit jakkoli šizeni.

Vytvořte si neohroženou partu všehoschopných hrdinů a vydejte se do podzemního labyrint pro amulet, který ukradl zlý černokněžník Werdna. Bojujte proti skupinkám obtížných nepřátel, vyhýbejte se skrytým pastem, a proklestěte si cestu až ke konečnému střetnutí! A smahněte si párek s cibulí, protože vyvážená strava s podílem zeleniny je základem všeho úspěšného snažení, hraní cRPG nevyjímaje.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Blesk z čistého nebe, vyšel remake prvních WIZARDRY"

  • Doomtrooper napsal:

    Tak tohle vypadá ale opravdu skvěle! Sice jsem Wizardry nikdy nehrál ale na tohle mám rozhodně chuť. Ten trailer je boží. Úplně na mě dýchlo to kouzlo starých krokovacích dungeonů, ovšem v tomto krásném hávu je to fakt lahůdka.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle