Brzy ve vašich knihovnách: The Ultimate Guide to First-Person Shooters

Jak nás na Discordu upozornil Kulich, cca za měsíc, konkrétně 22. října, vyjde v nakladatelství Bitmap Books publikace I’m Too Young To Die: The Ultimate Guide to First-Person Shooters 1992–2002.

Knížka na 424 stránkách mapuje historii snad jediného žánru, jehož popularita napříč časem nekolísá, naopak, pravděpodobně stále roste, tedy FPS akcí. Příběh se začíná psát v roce 1969 s prvními pokusy o FPS bludiště, celkem dojde na více než 180 her, od těch notoricky známých, až po obskurní zvláštnosti.

Nesmí tedy chybět klasiky jako Wolfensteion 3D, DOOM, Quake, Half-Life, Deus Ex, GoldenEye 007, Halo, Unreal Tournament, Quake III, Counter-Strike, ale zmíněny budou i spíše zapomenuté hry jako ZPC, ReVOLUTION, popř. přesahy do jiných žánrů, jako je např. adventura Azrael’s Tear.

Předmluvu ke knize napsal nejpovolanější z povolaných, sám John Romero. Kniha dále obsahuje rozhovory s mnohými vývojáři, jako jsou Scott Miller (Apogee / 3D Realms), David Doak (GoldenEye, TimeSplitters) či Randy Pitchford (Gearbox Software).

Cena knihy v pevné vazbě je stanovena na cca 920 Kč, sběratelská edice vyjde na cca 1550 Kč. Se sběratelkou dostanete navíc komix, záložku a pohledy, vše zabalené ve stylovém big boxu.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Brzy ve vašich knihovnách: The Ultimate Guide to First-Person Shooters"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2812 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BOOTRetro podložka pod myš BOOT 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle