Budovatelská strategie Pharaoh se dočká remaku

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Pomalu to začíná vypadat, že každý, kdo sedí na nějaké povedené klasické strategii, se dříve či později pustí do remasteru či remaku. Tentokráte je na řadě budovatelská pecka Pharaoh (1999), kterou z kódu vytesali titíž otroci, jako klasiku Caesar III (1998), a na kterou následně navázala další stavařina Zeus: Master of Olympus (2000).

Z traileru je vidět víceméně kulové, jde především o kolekci hezkých pohyblivých obrázků, ale pár vteřin herních záběrů z Pharaoh: A New Era do něj přeci jen probublalo, najdete je v samotném závěru. Nejedná se o obvyklý remaster, hra je z nějakého prapodivného důvodu stavěna na novém kódu, nicméně 2D grafika vycházející z originálu zůstává, 3D překvapivě nedostalo přednost. Remake bude spolu se základní hrou obsahovat i datadisk Cleopatra: Queen of the Nile.

Základ hry samozřejmě zůstává stejný, tzn. jde o budování pyramidálních říší, ovšem herní mechaniky budou vylepšeny tak, aby odpovídaly současným standardům (máte strach?). Samozřejmostí je podpora vysokých rozlišení, v popisu na Steamu se mluví o "ultra HD", což znamená minimálně 4K.

Budovatelská strategie Pharaoh se dočká remaku

Hra by měla vyjít během příštího roku, přidat do wishlistu si jí můžete už teď. No a kdo nechce čekat, může si hned teď koupit na GOG klasiku Pharaoh + Cleopatra (v tuto chvíli dokonce v akci), která se svým velejemným rozlišení 1024x768 vypadá pořád skvěle. A dokonce jsou k dispozici i neoficiální widescreen / hires patche.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Budovatelská strategie Pharaoh se dočká remaku"

  • jezevec_lesni napsal:

    Na to jsem hodně zvědavý. Původni Pharaoh mě moc bavil, verzi z GoGu jsem hrál nedváno a pořád je to skvělé.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle