BuildLauncher, praktický spouštěč pro hry běžící na BUILD engine

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

V jistém ohledu výkladní skříň klasického PC hraní, buildovky vesměs přestály test času a ani tři dekády na hrbu jim neubírají na přímočaré zábavnosti. Za ta léta vznikl bezpočet portů, doplňků, kampaní, map, modů, a pokud vám ze všech těch možností jde trochu hlava kolem, uvítáte novinku BuildLauncher, která do chaosu vnáší řád.

BuildLauncher, praktický spouštěč pro hry běžící na BUILD engine

BuildLauncher je šikovný rozcestník, pomocí kterého můžete jednoduše "obsluhovat" vaše oblíbené 2.5D FPS akce. Nejprve zadáte cesty k jednotlivým hrám (do dalších verzí je plánována autodetekce), a následně můžete přímo z launcheru stahovat ony doplňky, stejně jako můžete instalovat několik různých portů BUILD enginu, a před spuštěním hry si vybrat, který port se má použít. V této rané verzi v0.0.1 umí BuildLauncher stáhnout Raze, NBlood, NotBlood, PCExhumed, RedNukem a EDuke32. Z her samotných jsou podporován svatý triumvirát Blood, Duke Nukem 3D a Shadow Warrior, včetně datadisků.

Do dalších verzí je plánována podpora ostatních buildovek, doplnění enginu BuildGDX a emulátoru DosBox, větší množství stáhnutelných doplňků a jejich automatický update, verze pro Linux / SteamDeck apod.

BuildLauncher pro Windows stahujte na GitHubu. Projekt je inspirován podobným projektem, který již roky existuje pro Doom, viz Doom Launcher.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle