Duke Nukem Forever vyjde v červnu!

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Ne, nejsem pod vlivem otřesu z toho, že those alien bastards shot up my ride, má mysl je čistá a jasná, jak jen může po konzumaci dvou plechovek světlého výčepního být. Nemluvím totiž o Duke Nukem Forever v podobě, kterou jsme byli ztrestáni roku 2011, ale o DNF, který nám měl bát naservírován již roku 2001. Viz tehdejší E3 trailer:

Tahle nikdy nevydaná a nehotová pracovní verze totiž není tak ztracená, jak se mohlo zdát, a dle aktuálních zpráv to vypadá, že si jí v červnu budeme moci zahrát. Aspoň tak nám slibuje x0r_jmp, uživatel fóra 4Chan, který se k souborům DNF2001 dostal, a v mezičase před jejich vypuštěním do vod internetu natípal hrstku pohledných obrázků a dokonce natočil krátké video. Opravdu to vypadá, že nejde o fake, s tímto množstvím vizuálních důkazů se nelze přít.

V jakém je tato verze DNF stavu? Spousta věcí je hratelná, spousta ne, spousta je toho jen tak na oko - prázdné levely bez nepřátel atp. Všechny zbraně jsou funkční, vyjma motorové pily a zmrazovače. Celé to běží na Unreal Engine v jeho první iteraci, editor úrovní je funkční a bude přiložen, stejně jako s největší pravděpodobností i zdrojové kódy jako takvé. A co je nejdůležitější - ve hře jsou striptérky a jsou interaktivní!

Co víc si přát? Snad jen skupinku schopných moderů, která všechny ty existující střípky poskládá do plně funkční a hratelné mozaiky. A coby optimista myslím, že to skutečně bude jen otázka času, a že se za pár měsíců plné verze Duke Nukem Forever 2001 dočkáme ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Duke Nukem Forever vyjde v červnu!"

 • Viktor Špička napsal:

  Jenže pokud je něco na komunitě , zůstane to většinou ležet ladem .Tedy pokud se toho neujmou jeden dva fanatici co jsou schopni a dokážou hru či mod bez ohlížení na vlastní čas i peníze dotáhnout zdárně do konce
  Zkušenosti z moderské komunity bohužel mluví jasně ….

  • Pollux napsal:

   jako je to možný, protože spoustu projektů, co vypadalo slibně nakonec stála pár let a pak se o nich přestalo mluvit

   třeba Sonic 2 HD :)

 • Ilfirin napsal:

  Bejt to zdrojáky a nějaký zajímavý design levelů, třeba by se tomu někdo pověnoval a nějaký Godot to portoval. Ale modovat closed unreal 1 engine, proč.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle