„Gravis kompatibilní“ zvukovka ORPHEUS II na cestě

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Báječnou "moderní" ISA zvukovku Orpheus už znáte, znáte i její levnější alternativu MK8330, ale přesto vám připravovaná novinka ORPHEUS II možná trochu vyrazí dech. Popř. pany Spocky mezi vámi donutí k mírnému pozvednutí obočí. Kromě obligátní kompatibility s kartami Sound Blaster totiž druhý Orpheus nabídne i kompatibilitu s kartami Gravis UltraSound, a to díky čipu AMD Interwave, který byl k nalezení na pozdějších kartách Gravis Ultrasound PnP.

„Gravis kompatibilní“ zvukovka ORPHEUS II na cestě

Kompatibilitu se Sound Blasterem opět zaručí čip Crystal CS4237, který byl díky pracem na prvním Orpheu prozkoumán natolik podrobně, že karta pod Windows nabídne pěkný trik - možnost přepnout mezi CrystalFM a originálním OPL3 čipem, kterým bude Orpheus II taktéž osazen. Obě části, tedy Gravis a SB, jsou integrovány natolik elegantně a věrně původním zvukovkám, že pod Windows lze použít originální Gravis a Crystal ovladače. Pro DOS bude připravena vylepšená utilitka ORPHINIT. Samozřejmostí je zachování wavetable headeru, pro paměť o velikosti až 16MB je připraven 72 pinový slot, očekávat můžeme výtečnou kvalitu zvolených komponent a celkového zpracování.

Shrnuto a podtrženo: 100% kompatibilita s Gravisem PnP, 100% kompatibilita se Sound Blasterem, OPL3, wavetable. Ultimátní DOSová zvukovka, co chcete víc?! :)

Další informace naleznete ve vláknu na Vogonech, cena je zatím ve hvězdách, ale úplně laciné to asi nebude.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"„Gravis kompatibilní“ zvukovka ORPHEUS II na cestě"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle