V přípravě: Ambermoon open-source remake

RPGčka Amberstar a Ambermoon možná neznáte, ale na jejich duchovního nástupce, u nás oblíbený Albion, jste narazili určitě. Zatímco Amberstar (1992) vyšel jak ve verzi na Amigu, tak pro PC, druhého dílu Ambermoon (1993) se dočkala jen Amiga. K PC hráčům tak byl Ambermoon vždy poněkud nevlídný.

V přípravě: Ambermoon open-source remake

Ale časy se mění. V přípravě je open source remake, který zpřístupní hráčům rozlehlý fantasy svět z pohodlí moderních Windows. Remake je programovaný v C# a pro běh samozřejmě potřebuje data z původní hry, postačí ADF soubory, tedy obrazy disket. Autor portu, Pyrdacor, který má mimochodem na triku i Freeserf.net, port Settlers, nevylučuje v budoucnu vylepšené assety a podporu pro modování.

Projekt je v rané fázi vývoje, na nějaké rozumné hraní v tuto chvíli zapomeňte, ale autor zjevně není žádným nováčkem, naděje, že bude port Ambermoonu úspěšně dokončen, je značná. Pokud chcete aktuální stav okusit, tak můžete, část věcí už přeci jen funguje, viz informace na GitHubu.

Spolu s portem je na GitHubu i repozitář pojmenovaný prostě Ambermoon, jehož cílem je zdokumentování použitých formátů souborů, popř. herních mechanik a dalších informací o interním fungování hry.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"V přípravě: Ambermoon open-source remake"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1 552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš XGLOBE - 2mmRetro podložka pod myš XGLOBE - 2mm 230 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle