Dune II The Maker, další open source remake Duny 2

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Od vydání původní Dune II: The Building of a Dynasty nás dělí dlouhých 29 let, během kterých jsme o různé předělávky a vylepšené verze neměli nouzi. Už v roce 1998 vyšla oficiální Dune 2000, a fanoušci nám zajistili stálý přísun vesměs open source remaků, jako jsou např. OpenDUNE, Dune Dynasty či Dune Legacy, a nesmíme zapomenout ani na Dune IV.

Dune II The Maker, další open source remake Duny 2

Nyní je tu další open source remake pojmenovaný Dune II The Maker. Za cíl si klade víceméně to samé, co ostatní projekty, tzn. přenesení Duny 2 do moderního věku, s pohodlnějším ovládáním a vylepšenou grafikou, ovšem se zachováním původní atmosféry. Hra je v tuto chvíli ve vývoji, aktuální verze 0.6 je sice hratelná, ale dosti nedotažená, nicméně okusit nových grafických efektů můžete.

Dune II The Maker, další open source remake Duny 2

Co mi osobně vadí nejvíc je pathfinding, ten je asi tak na stejné úrovni jako v původní hře, takže přesun jednotek na delší vzdálenosti trochu bolí. Ve hře samotné zatím nenajdete funkční Options, základní nastavení je v souboru game.ini, včetně popisu chování jednotek, může být docela zábavné si s tím trochu zablbnout :) Úplně ale chybí volby pro rychlost skrolování, výchozí hodnoty jsou bohužel trýznivě pomalé.

Fanoušci Dune 2 by rozhodně měli na Dune II The Maker tu a tam hodit očko, ovšem chcete-li si teď a tady moderní Dune 2 zahrát, sáhněte radši po Dune Legacy.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Dune II The Maker, další open source remake Duny 2"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle