Jak by vypadal Return to Castle Wolfenstein, kdyby běžel v Unreal Engine 5

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Je to jasné, já musím trpět nějakou formou slepoty. Asi jako eskymák oslněný odrazem slunce od bělavého sněhu, i já mám trvale poškozen zrak ze zírání do pixelů velikosti standardní šestistěnné kostky. Jak jinak si vysvětlit, že technologické demo, které prezentuje první mapu FPS legendy Return to Castle Wolfenstein v moderním Unreal Engine 5, mě přespříliš neohromuje.

Jak by vypadal Return to Castle Wolfenstein, kdyby běžel v Unreal Engine 5

Samozřejmě, že je to o chlup pohlednější, než původní hra běžící na id Tech 3, však už od jejího vydání oběhlo 22 let, ale že bych oněměl úžasem? Impozantní hra světel a stínů dodává prostorům hloubku, to nepopírám, ale byl by můj herní zážitek ze hry zásadně povýšen? Spíše ne. Úplně mi stačí RealRTCW, který původní klasiku též vylepšuje, ovšem jen v intencích daných původním enginem, nebo přesněji jeho mírně vylepšenou modifikací.

Nicméně nechápejte mě zle - není to špatné. Ne každý je vetchý pavouk mého formátu, a objektivně je RtCW jedna z těch klasik, jejíž remake by byl více než vítaný, jelikož náplň hry zestárla mimořádně důstojně, a zasloužila by přiblížení současným hráčům a standardům.

Jistě, máme tu pokračování New Order a Old Blood, příčemž Old Blood na RtCW vyloženě odkazuje, ale není to ono, ukecaný hrdina zmítaný vnitřními běsy není to, co bych v FPS akci potřeboval, jen mě to rozptyluje a odvádí od toho skutečně důležitého, čímž je střelba no nácků všech tvarů i velikostí.

Inu, mrkněte na to. A na akci se netěšte, Return to Castle Wolfenstein - Unreal Engine 5 - Escape (E1L1) Remake je skutečně jen techdemo, které ukazuje schopnosti enginu, schopnosti autora a možnosti modernizace původních map.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Jak by vypadal Return to Castle Wolfenstein, kdyby běžel v Unreal Engine 5"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle