Microsoft končí s Malováním, zkuste si první verzi přímo v prohlížeči

Malování (aka Paint, MS Paint či Paintbrush) je nedílnou součástí Windows už od prastaré verze 1.0, která vyšla roku 1985. Jak už jste se mohli dočíst na méně důvěryhodných webech, Microsoft nyní Malování opouští. S plánovanou podzimní aktualizací Windows 10 bude program označen za položku zastaralou a pravděpodobně určenou k odstranění.

A jen se nedělejte! Každý, kdo seděl u počítače s Windows a měl dlouhou chvíli, si minimálně jednou Malování spustil a dal průchod svému nudou zmučenému tvůrčímu géniu. Většinou to začalo změtí čar, domkem a smějícím se sluncem, a většinou to skončilo zavřením bez uložení. Co kdyby tu hrůzu někdo viděl...

Pokud se vám někdy bude po Malování stýskat, můžete zkusit zavzpomínat prostřednictvím webu pcjs.org, kde najdete řadu starých operačních systémů (či jejich nadstaveb) emulovaných přímo v okně prohlížeče. Vyzkoušet si tak můžete např. úplně první verzi Microsoft Window Paint, popř. poněkud pokročilejší verzi 3.1.

Microsoft končí s Malováním, zkuste si první verzi přímo v prohlížeči

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 202 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »