NetKeen, Commander Keen v multiplayeru

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1944 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Deathmatch řežba v klasické plošinovce Commander Keen? Ano, i to je možné! A to díky projektu NetKeen, který sice není horkou novinkou, poslední verze vyšla roku 2013, nicméně mým zrakům dodnes unikal.

Základem hry je reverzní inženýrství her Keen Galaxy (Goodbye, Galaxy! a Aliens Ate My Baby Sitter!), a poznatky takto získané jsou doplněné o střípky z Wolfensteina 3D a o síťový kód z Dooma. NetKeen je tedy aplikace pro DOS a síťová hra komunikuje přes IPX protokol. Zápasu se mohou zúčastnit až čtyři hráči najednou, nicméně pozor, na větších mapách v takovém případě může dojít k problémům s nedostatkem operační paměti. Inu, jsme v DOSu, prostředky jsou omezené :)

NetKeen obsahuje celkem 4 herní módy - deathmatch, team deathmatch, treasure race a team treasure race. V treasure race soutěžíte s ostatními hráči ve sbírání pokladů, ale nebojte, přímé akce se dočkáte, sběr lze ostatním hráčům znepříjemňovat vražedným šílenstvím. Aby se hráči navzájem jasně odlišili, je na výběr osmero postaviček z původních her, hrát tak můžete např. za princeznu Lindsey, Spota (zelený emzák s jedním okem) či vousatého Člena Rady (Council Member).

Na jednotlivých mapách, kterých NetKeen obsahuje 136, jde o kompilaci map z různých dílů doplněnou o několik map na míru, budete nejen pálit projektily do protivníků, ale také sbírat předměty, od různých druhů zbraní, přes bomby, až po rozličné power-upy.

No a jak už to u slušně vychovaných fandovských projektů bývá, zdrojové kódy jsou plně k dispozici, dalším úpravám a vylepšením tedy nic nebrání. Vše o NetKeenovi, včetně hry ke stažení a dalších balíčků map, najdete na stránce keenwiki.shikadi.net/wiki/NetKeen.

NetKeen, Commander Keen v multiplayeru

Na projekt NetKeen navazuje Link-Keen, což je port pro Game Boy, a jak název napovídá, umožňuje hrát multiplayerového Commander Keena přes Game Link Cable. Map je jen pět, zmizely módy treasure race, nicméně podpora až čtyř hráčů zůstala zachována.

A na závěr ještě upřesnění - NetKeen, o kterém píši, je z roku 2011. Existuje ještě starší projekt z roku 1997, který sliboval podobný obsah, ale nebyl nikdy dokončen, k dispozici je jen velmi základní tech demo.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš NUCLEAR GANDHI - 228x189x2mmRetro podložka pod myš NUCLEAR GANDHI - 228x189x2mm 197 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle