Commander Keen

(Commander Keen - všechny články)

Commander Keen v prohlížeči

Chocolate Keen je port Commander Keena napsaný v C/SDL, díky kterému si můžete původní trilogii zahrát z pohodlí Windows či Linuxu. Stačí-li vám ke štěstí shareware epizoda z jedničky, tedy Marooned on Mars, není dokonce třeba pátrat po datových souborech, jsou přiloženy. Nově byly zdrojáky přeloženy i do WebAssembly a výsledek byl následně zahostován. Rychlou partičku s oblíbeným a v líbivé EGA grafice vyvedeným hrdinou můžete tedy odpálit přímo v prohlížeči. Třeba v zaměstnání při kávové pauzičce. (Nepatříte-li mezi ty… celý článek »

Bethesda neoznámila nového Commander Keena

  • sepsal Sledge
  • Komentuj »
  • 354

Touto šortkou bych rád dementoval zvěsti, které se nekontrolovatelně šíří internetem. Ne, studio Bethesda Softworks neoznámilo vývoj nového Commander Keena. Bethesda oznámila vývoj mobilního free-to-play (a s největší pravděpodobností pay-to-win) hnusu, který bůhví proč sdílí se sérií Commander Keen jméno. Cílovka? Neznámá. Fanoušci původních her budou těžko skákat radostí z existence podobného paskvilu, a mladším hráčům je nějaký Commander Keen putna. Pro TIP: Na Steamu je aktuálně ve slevě Commander Keen Complete Pack, balíček obsahuje epizody Marooned on Mars, The… celý článek »

Commander Keen: Doom of Mars – retro plná hra zdarma

Commander Keen je fajn. Doom je super. A co taková kombinace Commander Keena a Dooma líznutá Dangerous Davem? Že to zní trochu nepravděpodobně? Zní, ale digitální vody internetů jsou hluboké téměř nekonečně. Na každou otázku nabízejí odpověď a na každou choutku související video. Rule 34! Commander Keen: Doom of Mars je pochopitelně fanouškovský projekt, návrat id software ke kořenům se nekoná. Odrostlejší Keen s pubertálně poďobanou tváří je nicméně pořád stejný frajer jako zamlada, a impové tak mají opět pořádný pech. Nejdřív… celý článek »

Commander Keen slaví 20. výročí

Jak strašlivě ten čas letí. Ledva uděláte první krůčky, už byste si zase radši pěkně sedli, protože vás chůze unavuje. Ledva ochutnáte první žejdlík piva, už cítíte, že vám to nějak nedělá dobře na žaludek. Ledva si zahrajete roztomilou hopsačku na PC, už zjišťujete, že od jejího vydání uběhlo 20 let! Těch pár vlasů, co vám zbylo, je šedivých a v zimě vás bolej klouby. Hnus. Víte, že Commander Keen byl jednou z prvních her na PC, které uměly plynulý… celý článek »

Commander Keen remake – Commander Genius

“Why bother, Duke? Not even Commander Keen could survive the perils of my mercury mines!” – Dr. Proton, Duke Nukem 1 Neptejte se mě, jaké nelegální látky provázely cestu od kreslené hopsačky Commander Keen po brutální horor Doom. Každopádně někde id software začít musel a právě Billy Blaze aka Commander Keen byl jejich prvním velkým příspěvkem do světa počítačových, resp. DOSových her. John D. Carmack už v tomto případě projevil svého programátorského génia, díky technice zvané “adaptive tile refresh” (ať… celý článek »

Hele, šéfe, nemáš drobný?

Vzhledem k faktu, že jde o firmu v podstatě mrtvou, je kolem 3D Realms až nezdravě živo. Chvíli to vypadalo, že se konečně zdekují a přestanou každý druhý rok otravovat s Duke Nukem Forever. Chyba lávky. Nezdekovali se, čelí žalobě a teď se ještě po vzoru Lary Croft vrhli na vykrádání hrobů. O co jde? Na fóru 3D Realms se objevila informace, že do online obchodu budou v nejbližší době přidány zremastrované staré tituly. Jak zremastrované, ptáte se? Jednoduše dodávané… celý článek »

Abandoned Times, magazín o starých hrách

Můj oblíbený server se starými hrami www.abandonia.com dnes na stránkách zveřejnil první číslo svého nového magazínu Abandoned Times. Nejde o nic velkého, magazín má všehovšudy 13 stránek, ale snaha se cení a co hlavně: je to jen nástřel, další čísla magu budou následovat! V prvním čísle si například můžeme zavzpomínat na Commander Keen, přečíst o hrách Dreamweb nebo Mechwarrior, ponořit se do srovnání Fallout a Fallout 3 a zamyslet se nad úvahou “2D or not 2D?” Co se zpracování týče,… celý článek »