Odhalte tajemství Opičího ostrova!

Jak bylo psáno, Ron Gilbert se u příležitosti 30. výročí adventury The Secret of Monkey Island zůčastnil charitativního streamu, během kterého byla odhalena mnohá tajemství, konkrétně mnohý vystřižený obsah, který byl schován ve vývojových verzích hry.

Jde především o nepoužitou grafiku, ať už na úrovni předprodukčních konceptů a návrhů, nebo celých nepoužitých postav a dokonce i jedné herní místnosti. Bavíme se samozřejmě o původní EGA verzi hry. Např. níže si můžete prohlédnout původní design guvernérky Elaine Marley (vlevo) ve srovnání s designem finálním (vpravo).

Odhalte tajemství Opičího ostrova!

Podobných špeků byla vyjevena celá řada, každý správný digitální archeolog by se tedy měl do článku The Secrets of Monkey Island's Source Code pořádně zahloubat. A fanoušci Sama & Maxe se dokonce setkají se svými oblíbenými hrdiny ;)

Odhalte tajemství Opičího ostrova!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 024 Kč měsíčně

Již přispělo 10 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »