OpenOMF, open-source One Must Fall 2097

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

No vidíte, člověk má dojem, že ví o všem, co se šustne, a přesto mu takhle zásadní předělávka klasické DOSovky roky "letí pod radarem".

OpenOMF je open-source remake legendární mlátičky One Must Fall 2097, ve které nestříká krev, alébrž olej, jde totiž o souboje robotů. (Pozor, neplést s podstatně slabší záležitostí Rise of the Robots.)

OpenOMF, open-source One Must Fall 2097

Remake vznikl z touhy po snazší dostupnosti multiplayeru, protože zatímco bitky s roboty jsou legrace, tak bitky s DOSBoxem a IPX sítí jsou poněkud otrava. OpenOMF ještě není hotový, nicméně vývoj sice velmi pomalu, ale stále pokračuje. Poslední velký release je 0.6.5 z roku 2014 (au), ale ti odvážnější mohou zkusit automaticky generovaný aktuální build. Připraveny jsou binárky pro Windows, MacOS a Linux.

Vše důležité zdá se funguje, lze si střihnout bitky proti AI i proti živému protivníkovi, funguje i síťová hra, leč s bugy. Jestli neznáte, zkuste :) Pro spuštění budete samozřejmě potřebovat datové soubory z původní hry.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"OpenOMF, open-source One Must Fall 2097"

  • Doomtrooper napsal:

    Jedna z mých nejoblíbenějších mlátiček. Mraky jsme toho neseděli s kámošem u jedné klávesnice a bývali jsme v tom vážně dobří. Komba byla skvěle udělaná a nestačilo jen dělat button mash strategii. Co je naprostá pecka je ale arcade mode! Za vyhrané turnaje nakupovat vylepšení pro robota a trénování reflexů pro pilota bylo v té době geniální. Dohrál jsem to za většinu ze všech robotů. Tohle bych opravdu chtěl vidět remasterováno a v novém kabátě. Ovšem herní mechanika musí zůstat zcela zachována. Je to vážně legenda.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle