Panzer Mania, česká tahovka pro DOS

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Radek Kohoutek sdílel na Facebooku svůj dávný a ne zcela dokončený projekt válečné tahové strategie pojmenované Panzer Mania.

Poskytl i odkaz ke stažení hry a my si tak můžeme tento zdařilý tvar s vysokým potenciálem důkladně osahat. Kdyby se lehce poladilo ovládání a podařilo se dodělat níže uvedených 10%, může se hra měřit i s takovou Paranoiou :) (Pomineme-li jiný žánr.) Na sólo akci nadšence je to v každém případě pozoruhodné! Nechť nám hra poslouží jako inspirace pro právě probíhající soutěž ve tvorbě hry pro DOS ;)

Panzer Mania, česká tahovka pro DOS

Slova autora:
"Moje tahová strategie pod DOS, kterou jsem dělal v roce 1996. Schválně jestli někdo najde trpělivost zkusit jí rozchodit. Mělo by to stačit jen rozbalit a spustit pod DOSem bez instalace. Dají se tam vyrábět vozidla, stavby, bojovat, funguje editor mapy i hraní pro dva, když se střídají u počítače. Bohužel klasicky chybí posledních 10% - chtěl jsem ještě zlepšit umělou inteligenci nepřítele, dodělat hraní po síti a nějaké ty mapy. Optimálně by to mělo chodit na 486 DX4 100 Mhz, což byl stroj, který jsem v té době měl. Programovací jazyk Turbo Pascal. Když jsem to po mnoha letech spustil, tak jsem se u těch popisků jednotek a manuálu docela pobavil. Ovládání asi není moc intuitivní. Důležité je ťukat na šedé "knoflíky", kterými se to přepíná. :-) No a během hry přesouvat jednotky vlastní barvy a nikoli soupeře. Ve hře jsou dvě továrny - v jedné lze vyrábět vozidla a ve druhé budovy. Pak tam jsou pole, vesnice a města, které dávají každý tah peníze. No a samozřejmě přístav. kde je možné vyrábět lodě. :-)"

Panzer Mania, česká tahovka pro DOS

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle