Picopad Pro, vylepšená verze open source herní konzole

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

O tuzemské výukové konzolce Picopad již určitě víte, viz Pro hračičky: open source herní konzole PicoPad. Nyní je tu mocnější Picopad Pro, který přidává spoustu vítaných a praktických vylepšení.

Picopad Pro, vylepšená verze open source herní konzole

Na první pohled je patrný větší displej, verze Pro se může pochlubit úhlopříčkou 2.8" oproti původním 2". Rozlišené zůstává stejné, tedy 320x240. Stejná je samozřejmě i pohonná jednotka, tzn. modely Picopad i Picopad Pro je stavěny na Raspberry Pico (RP2040).

Mezi další vylepšení verze Pro patří bezdrátová konektivita v podobě Wi-Fi 802.11n a Bluetooth. (Sluší se poznamenat, že s wifi a bluetooth je dostupný i původní model ve verzi Picopad Wifi.)

Vylepšen byl i vestavěný reproduktor a příslušný zesilovač, tlačítka konzolky jsou nyní komfortnější, baterie má o chlup větší kapacitu, patrně aby kompenzovala větší displej, apod.

Kompletní specifikace naleznete na serveru pajenicko.cz, kde si Picopad Pro můžete také zakoupit, a to za 1390 Kč ve formě osazené konzole. Kit pro sestavení Picopadu Pro po vlastní ose je bezpochyby jen otázkou času. Připomeňme, že PicoPad je open-source projekt, který dává nadšencům možnost seznámit se s principy pájení, osahat si základy elektroniky, a případně navázat programováním v jazycích MicroPython a C. A navíc se u toho skvěle pobavit, a to za cenu vyloženě lidovou.

TIP: Pokud byste sháněli stojánek, tak na Picopad v rámečku lze použít stojánek pro Odroid-Go Advance V2. Můžete si ho vytisknout po vlastní ose, viz Odroid-Go Advance V2 stand, popř. remix Picopad stand (universal).

Picopad Pro, vylepšená verze open source herní konzole

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Picopad Pro, vylepšená verze open source herní konzole"

 • Xspy napsal:

  Super ,je tam Vlak ! Ale co to umí emulovat ?

 • RetroPhill napsal:

  A brabenci…

 • Martin napsal:

  Existuje nějaký emulátor flashových her?
  Rád bych si zahrál třeba Zázračný lék na Odroid konzoli (emuelec).

  • Jenkings napsal:

   obávám se, že nejspíš nic takového není.
   Navíc vzhledem k tomu, že spousta flashovek vyžadovala myš, tak by ovládání bylo asi dost tragické

 • Stanos napsal:

  Dobrý večer, budu vystupovat jako naprostý laik a čerstvý vlastník konsole PicoPad Pro. Konsole jsem zakoupil, sestavil a bohužel krátce poté jsem zatoužil do ní nahrát další hru. Našel jsem soubor se hrou Doom, který jsem nahrál na SD kartu a spustil. Teď už vím, že to nebyl dobrý nápad, hra přepsala původní obsah paměti. Je, prosím, možné se k původnímu SW vrátit ? Jediné co PicoPad dělá je že zobrazuje modré okno SD karty.

  Děkuji za rady.

  Standa

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle