Potřebujete PlayStation Mouse? Zbastlete si jí!

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Pokud hrajete na první generaci konzole Playstation a chcete si užít tu hrstku her, které podporují speciální Playstation myš, nemusíte již shánět archivní hardware, můžete si vše potřebné vyrobit sami.

Potřebujete PlayStation Mouse? Zbastlete si jí!

Stačí k tomu běžná USB myš, Raspberry Pi Pico, šikovné ruce a nějaké to bastlení. Všechny podklady potřebné pro výrobu PlayStation Mouse naleznete na GitHubu, pocházejí z dílny tvůrce, který nás nedávno obdařil zdrojáky k MultiRacer /OpenMRac, a kterého si můžete pamatovat ze zdejší soutěže jako autora závodní pecky MREGA.

Výroba nevypadá extra složitě, myslím, že se do ní mohou bez obav pustit i méně zdatní borci. Autor varuje, že jde o ranou verzi projektu, tzn. tu a tam vás po cestě může potkat šutrák, je tedy vhodné sledovat další vývoj pro informace o případných záplatách. Ale to nejhorší, co vás pravděpodobně může potkat, je, že zrovna ta USB myš, kterou máte po ruce, nebude fungovat, a bude nutné shánět jinou. Ale to je výzva, kterou jste kvůli Lemmings pro PS1 bezpochyby ochotni podstoupit ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Potřebujete PlayStation Mouse? Zbastlete si jí!"

  • Hleiks napsal:

    To zní docela dobře, i když jak je v článku, jen pro minimum her. Teď jsem se koukl na eBayi a za originální myš chtějí totální nesmysl. Nebýt na obě ruce levej a tím s jistotou obětovat jeden z mých ovladačů, sám se do toho pustím.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle