Právě vyšlo: Dominatrix, source port střílečky SiN

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

V dávném roce 1998 vyšla FPS akce SiN, kterou pohání Quake II engine. Ve hře se v roli ostříleného plukovníka Johna Bladea pustíte do boje proti organizovanému zločinu, šíleným biochemikům a DNA měnícím drogám. A to ve světě blízké budoucnosti, SiN se odehrává v roce 2037. Spolu s tancem v dešti projektilů čekají na hráče plíživý stealth, řízení vozidel, a také v rámci možností realistický model zranění.

Právě vyšlo: Dominatrix, source port střílečky SiN

Chcete-li si SiN zahrát, můžete, hra je ve verzi SiN Gold dostupná, a to jak na GOG, tak na Steamu. Nicméně jde o 25 let starý kus software, na moderních systémech se tedy dají očekávat různé nepohodlnosti. Takže jedině dobře, že právě vyšel source port! Jmenuje se Dominatrix a přináší mnohá vylepšení.

V první řadě jsou to vyladěné verze jak moderní Windows, tak pro Linux. Samozřejmostí je podpora současných vysokých rozlišení a pružnější škálování menu / rozhraní. Mnozí uvítají i podporu gamepadů, která jde v ruku v ruce s praktickou virtuální klávesnicí. A k chuti přijde i rychlá volba zbraně přes kruhové menu, tzv. weapon wheel.

Právě vyšlo: Dominatrix, source port střílečky SiN

Dominatrix stahujte na rohit.itch.io/dominatrix, další informace přímo od autora portu naleznete zde. Ke spuštění budete samozřejmě potřebovat data z původní hry, viz odkazy výše. S Gold verzí byl port testován, fungovat by ovšem měla data i z verze původní.

Port bohužel není a nebude open-source v pravém slova smyslu, byť na zveřejnění zdrojových kódů pravděpodobně dojde. Dominatrix totiž staví na leaku, tzn. uniklých datech. Nevadí, hlavně že to hraje :)

Mimochodem - práva na hru aktuální drží balzamovači z NightDive Studios, kteří na rok 2021 slíbili remaster SiN: Reloaded. Nestalo se, a další termín vydání nebyl ohlášen. Remaster je zalistován na Steamu, můžete si jej přidat na wishlist, třeba se dočkáme, mrtvé to prý není.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

  • | Štítky:  

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle