Vanilla Conquer, source port C&C

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

V souvislosti s aktuální hrou měsíce, tedy mezi fandy žánru veleoblíbenou real-time strategií Command & Conquer, nás next_ghost upozornil na projekt Vanilla Conquer, za což mu velký dík!

Vanilla Conquer je moderní multiplatformní source port C&C. Tzn. vychází z původních zdrojových kódů hry, které byly uvolněny v roce 2020 souvislosti s vydáním remasterované kolekce. Port se nevydal se stezkou mnohých vylepšení, naopak, jeho cílem je zachovat co největší věrnost originálu, s výjimkou oprav starých chyb. No a samozřejmě s bonusem běhu na moderních OS, mimo jiné i díky převedení kritických částí na moderní knihovny SDL2, OpenAL apod.

Vanilla Conquer, source port C&C

Instalace nemůže být snadnější - jednoduše port rozbalte do adresáře s datovými soubory původní hry, můžete použít např. ty z Command & Conquer: First Decade (testováno), a spusťte příslušný *.exe soubor. Vanilla Conquer podporuje jak Tiberian Dawn, tak nepřímé pokračování Red Alert. Konfiguraci můžete upravit přes soubor CONQUER.INI. K dispozici jsou verze pro Linux, MacOS a Windows.

Takže jestli se vám nechce utrácet za remaster, popř. prostě preferujete vybroušenou rozpixelovanost originálu, máte pohodlný způsob, jak se ve hře měsíce května porochnit. Have fun! ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Vanilla Conquer, source port C&C"

  • Viktor Špička napsal:

    Tak Humble Bundle zrovna C&C Remaster dává v monthly …. Bohužel jen pro Origin ( A nechtělo by EA už konečně také potkat stejný osud jako Bethesdu s jejich Launcherem ? )

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle