Právě vyšlo – Pharaoh: A New Era

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1216 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Že se chystá remake budovatelské strategie Pharaoh víme více než dva roky, dnes je ten slavný den, kdy mnohými bezpochyby dychtivě očekávaná hra konečně vyšla. Pharaoh: A New Era jde zde a ve vzduchu visí otázka - vyplatilo se čekání?

Asi docela jo :) Hodnocení tedy zatím úplně hvězdná nejsou, ale pár škarohlídů, co nemají rádi, když se jim sahá na důvěrně známé prvky, se najde vždy. Největší výtky jdou za novým rozhraním, které mělo nabídnout moderní ovládání, ale zůstalo zjevně někde na půl prašné cesty a věci místy spíše komplikuje. Ne všem se zamlouvá nová grafika, která je sice stále 2D, nicméně trochu komiksově laděná.

Právě vyšlo – Pharaoh: A New Era

Připomeňme si, že Pharaoh: A New Era je remake, ne remaster. Hra běží na novém engine, i tak se snaží nabídnout hráči zážitek v podobném duchu, jako původní hra, přechod do 3D se nekoná. Tzn. nejde o předělávku v duchu Starcraft Remastered či Command & Conquer Remastered, kteréžto strategie běží na enginech původních, přesto hra částečně míří stejným směrem. Samozřejmě v moderním Ultra HD 4K.

Pharaoh: A New Era je k zakoupení na Steamu i na GOG, a to za 20 eur.

Mimochodem - hardwarové nároky jsou docela krvavé, u 2D budovatelské strategie bych jako minimum Intel Core i5-9600K /AMD Ryzen 5 3600XT rozhodně nečekal.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš AMIGARetro podložka pod myš AMIGA 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle