Připomenutí: CorsixTH, moderní Theme Hospital port

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Folkové duo Olejník&Dobrovský si ve včerejším díle speciálu pro pamětníky trochu začítovalo, a avizovanou klasiku Theme Hospital hrálo skrze moderní port CorsixTH. Nemám jim to za zlé, naopak, ideální příležitost osvěžit si paměť a připomenout existenci tohoto projektu.

O CorsixTH jste na stránkách high-voltage-cz mohli číst už před sedmi lety, zde stručná rekapitulace: jde o moderní engine pro hraní Theme Hospital, který je k dispozici po celou řadu platforem. Nabízí obvyklá vylepšení, jako bezproblémový běh na moderních OS, vyšší rozlišení, uživatelský obsah atd. Bonusem jsou přidané drobnosti typu zoomování, možnost nastavení klávesových zkratek apod.

Připomenutí: CorsixTH, moderní Theme Hospital port

V aktuální verzi CorsixTH 0.63 stále ještě některé prvky původní hry chybí, po náročném výzkumu (*) jsem přišel na následující: po nemocnicích se stále neprohánějí krysy, chybí tedy i krysí bonusové úrovně, chybí i soupeřící nemocnice, novinové titulky a možnost vyblokovat část nemocnice, což upřímně řečeno ani netuším, co by mělo být. Na druhou stranu přibyly např. epidemie, které před těmi sedmi lety implementovány nebyly. Vývoj tedy není úplně překotný, ale malými krůčky vpřed stále postupuje :)

(* V tomhle je příkladný projekt Daggerfall Unity, člověk na první pohled věděl, co je hotovo a co ještě čeká.)

Upřímně řečeno vše uvedené jsou spíše drobnosti, vše skutečně důležité pro stavbu funkční a rozsáhlé nemocnice hotovo jest. Ideální postup je tedy nákup Theme Hospital na GOG a následné nainstalování CorsixTH. Pokud se vám nechce utrácet, částečně poslouží i soubory z dema. No a pro ty úplně nejzhýčkanější, co už se jim ta stará grafika přejedla, je tu novinka Two Point Hospital :)

 

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle