RedneckGDX: vidláci z Redneck Rampage v novém enginu

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Výsledky tvrdé práce Alexandera "M210" Makarova jste již mohli okusit díky projektu BloodGDX, který do moderního a pod Javou běžícího kabátku oblékl nejlepší z BUILDových her, démonický Blood.

RedneckGDX nás přesune do pravého amerického vidlákova, kde zuby celé vesnice spočítáte na prstech jedné, nehodou při sekání dříví zohavené ruky, a kde bratranci se sestřenicemi po dlouhé generace plodí lidstvu čím dál tím vzdálenější syny (a dcery) venkova. Redneck Rampage se vrací a s ním i teskný a na banjo vybrnkaný příběh o výstavním praseti uneseném mimozemšťany.

Port ještě není zcela hotový, nicméně je plně hratelý, jediné, co budete potřebovat, jsou soubory z původní hry. A pokud vás snad střelba do buranů vyvádí z klidu, zkuste krvavé fantasy ve WitchavenGDX , popř. Shatnerův opus magnum Tekwar prostřednictvím TekwarGDX.

Btw. nějak jsem si vzpomněl na epizodu Home seriálu X-Files.

RedneckGDX: vidláci z Redneck Rampage v novém enginu

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"RedneckGDX: vidláci z Redneck Rampage v novém enginu"

 • bludr napsal:

  No, včera jsem to chvíli zkoušel a ne ke všemu je potřeba se vracet. RR je shit. Ale současně jsem z dlouhé chvíle zkusil Blood a to je maso. Na nejnižší obtížnost jsem musel vážit každý výstřel, jak je tam málo munice. Docela dobré.

  • Sledge (admin) napsal:

   Podle mě za moc nestojí ani Shadow Warrior, když už jsme u buildovek. Duke se hraje pořád dobře, ale Blood je ještě o kus vejš, minimálně příběhem a atmosférou. Duke je sice „řachanda“, ovšem přiznejme si, že poněkud dementní :)

   • bludr napsal:

    SW musím zkusit, vzpomínky na něj mám dobré (zejména na multiplayer), jen prostě vyšel pozdě. Teda pokud si vzpomínám, vyšly ve stejnou dobu s Bloodem, ale pozdě to bylo – Quake už tu byl rok.

    • Sledge (admin) napsal:

     Quake? Vždyť „Nic nového, nic převratného, nic úžasného“ děly dobové magazíny! A vyloženě kladně hodnotily až díl druhý. Quake rulez, pokud si dobře vzpomínám ;)

     Když jsme u toho – u Quaka mě víc bavil díl první, asi mi vyhovují hry poněkud démoničtějšího rázu, tedy Doom, Blood a Quake 1 :)

     Ad SW – podle mě má přestřelenou obtížnost. A úrovně jsou nepřehledný chaos. Teda aspoň co si pamatuju, hrál jsem myslím jen shareware epizodu.

     • bludr napsal:

      No, minimálně atomovka v SW je podle mě pořád top zbraň. Píšu to jen tobě, doufám, že to nebude nikde vidět (hehe), ale ta byla lepší než BFG. Neskutečná prdel v multiplayeru. Takže možná proto ty pěkný vzpomínky ;).

     • Pentium napsal:

      Mě vždycky taky víc líbil první Quake, i když to byla nouzová úniková cesta z über průseru, který se jmenoval „přemrštěné ambice“, takže taková narychlo slátanina. Dvojka je podle mě jedna z nejnudnějších FPS ever, totálně bez nápadu. V blízké době následoval Unreal, což je podlě mě naopak jedna z nejlepších FPS ever (famózní soundtrack dodneška poslouchám). Škoda, že už si něj dneska nikdo prakticky nevzpomene, a kult se místo toho stal z Tournamentu.

      Vždycky jsem žral Lo Wanga, jeho katanu a naprosto idiotsky zábavný asijskopřízvučný hlášky. Je to sice čínský jméno, bojuje kung-fu stylem, jeho mistr se jmenuje Leep, ale je to japonský nindža ¯\_(ツ)_/¯. Absolutně doporučuju datadisk Wanton Destruction, kde byl původní model (tedy sprajty) základního nepřítele nindži nahrazen takovýma retardovanýma číňánkama, co furt strašně směšně tlachají tou jejich hatmatilkou a padá z nich nosový „Fuck you!“, když je mlátíte pěstí (nebo čímkoli) lol.

  • Pentium napsal:

   RR je zkrátka nejhorší buildovka. Netřeba řešit víc.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle