Shallow Domains, tahovka pro Commodore 64

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Mé oko vždy rádo spočine na hře, která se vymyká standardní produkci v rámci platformy, což v případě osmibitů znamená cokoli, co není hopsačka a střílečka. Třeba taková pěkná tahová strategie, to je v případě osmibitu Commodore 64 vyloženě vzácnost. O to víc potěší, že je tahovka Shallow Domains hrou velmi povedenou.

Shallow Domains, tahovka pro Commodore 64

Herní plocha je realizovaná obvyklými hexy, pod své velení dostanete v každé z misí hrstku jednotek rozličných typů. Úkolem je samozřejmě vyzmizíkovat jednotky nepřátelské, a jedinou cestou, jak toho docílit, je mazané plánování. Kromě nepřátel samotných vám bude ve vítězství bránit ještě čas, na celou akci máte jen omezený počet tahů.

Ač se hra možnostmi nemůže měřit s velikány žánru, jako je např. série Battle Isle, přesto se autoři i přes zjevná omezení snažili namíchat zábavný koktejl - typů terénu je celkem šest a různých jednotek celkem deset. Map ke zdolání je připraveno patnáct, což je myslím tak akorát, aby hra nezačala nudit. Dále je přítomna fog of war, kam nevidíte ani vy, ani AI, k dispozici je i praktická minimapa.

Shallow Domains, tahovka pro Commodore 64

Tahovka Shallow Domains je ke stažení zcela zdarma. Zkuste, dal jsem si dvě mise, základní principy jsou skutečně jednoduché, pochopíte je hned, tzn. nemusíte se hry bát ani v případě, že je vaší oblíbenou kratochvílí střelba z raketky či hopkání po plošinkách :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle