Stahujte zdarma Icewind Dale 2: Enhanced Edition mod

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Rozšířených edicí her běžících na Infinity Engine je hojnost, v nedávných letech vyšly tituly Baldur's Gate: Enhanced Edition, Baldur's Gate II: Enhanced Edition, Icewind Dale: Enhanced Edition a Planescape: Torment: Enhanced Edition. Co v seznamu chybí? Ano, Icewind Dale II, a má to chmurný důvod. Zdrojové kódy hry jsou totiž ztraceny, nejspíš nenávratně, a profesionální restaurátoři tak nemají s čím pracovat.

Naštěstí je tu komunita nadšených fanoušků, která hozenou rukavici zvedla ze země a rozšířenou edici Icewind Dale 2 připravila formou standardního WeiDU modu, s nějakým tím kořením v podobě hexeditování původních souborů navrch.

Stahujte zdarma Icewind Dale 2: Enhanced Edition mod

Výsledek je impozantní: 110 nových kouzel, 170 nových magických předmětů a 30 nových feats, tedy abilit. Někteří z existujících NPC se nově mohou přidat do party, novinkou je též quick loot. K chuti přijde i úprava hrstky otravných aspektů původní hry, jako je odstranění nutnosti řešit některé z kryptických hádanek, doplněný zisk zkušeností z low-level potvor, zkrácení backtrackingu v několika roztahaných questech apod. A jelikož je mi jasné, že některým se ze seznamu novinek zvedá tlak, radši upřesním, že rebalanc je konfigurovatelný ;)

Za zmínku stojí, že řada novinek by v původním a nemodifikovaném Infinity Engine vůbec nemohla fungovat, a jejich implementace byla možná jen díky novému extenderu IEex.

Stahujte zdarma Icewind Dale 2: Enhanced Edition mod

Samozřejmostí je integrovaná podpora širokoúhlého zobrazení, neinstalujte staré mody řešící totéž, hra pak nebude fungovat.

Podrobnější info naleznete zde, tamtéž hledejte i odkazy ke stažení. Mod jako takový je zdarma, a zdá se, že dokonce posvěcený ze strany studia BeamDog, které info o vydání zveřejnilo na Twitteru, základní hru si ale budete muset zakoupit. To nebude problém, je k mání na GOG, popř. prohledejte DVD placky, hra vyšla jako příloha u Score č.190.

Info o Icewind Dale 2: Enhanced Edition přinesl @ashnobe, dík! :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle