THE 64, Commodore 64 v novém

ZX Spectrum se nedávno dočkalo pokračovatele v podobě přenosné konzole Sinclair ZX Spectrum Vega, nyní je pro podobnou omlazující kůru připraven i Commodore 64. Novinka nese název THE 64 a plánovány jsou dvě verze - kompletní počítač (The Computer Console Version) a přenosná konzole s přídomkem SX. Projekt sbírá peníze na serveru indiegogo.

Na první pohled to nevypadá zle - počítač má pěkný retro vzhled v duchu původní C64ky, disponuje čtečkou SD karet, HDMI výstupem a USB porty, nicméně jako obvykle není úplně jasné, co se nachází uvnitř (funkční prototypy prý již existují). Aby to nebylo jen Raspberry Pi s emulátorem, nebo něco podobného...

Součástí finálního produktu budou i oficiálně licencované herní klasiky, jejich seznam je však v tuto chvíli zahalen tajemstvím.

A na kolik by ta legrace měla vyjít? 150 dolarů za počítač, 170 dolarů za přenosnou konzoli.

the-64

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 024 Kč měsíčně

Již přispělo 10 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »