The Pandora Directive: 25th Anniversary ve vývoji

Nemnoho z vás se slzou v oku vzpomíná na fenomén interaktivních filmů / FMV adventur, leč i tento prokletý žánr dal světu hrstku znamenitých kousků, mezi kterými najdeme klasickou trilogii s detektivem Texem Murphym - Under a Killing Moon, The Pandora Directive a Overseer. Série je dodnes natolik populární, že se v roce 2015 díky kickstarterové kampani dokonce rozrostla o další díl - Tesla Effect (a.k.a. Project Fedora). A proč vám to povídám?

The Pandora Directive: 25th Anniversary ve vývoji

Inu proto, že vývojáři ze studia Big Finish Games v tuto chvíli makají na remasteru The Pandora Directive. Na projektu pracují lidé spjatí s původní verzí, mimo jiné i Chris Jones, tedy Tex Murphy osobně. Při vývoji jsou použity jak originální FMV záznamy převedené do HD rozlišení, tak zbrusu nově vyrenderovaná 3D prostředí. Výsledek tedy vlastně bude kombinace remaster / remake.

Je to velká akce zahrnující např. i digitalizaci osmi desítek původních videopásek. Dalším krokem je dnes tolik populární "AI upscale" do HD/4K rozlišení. Podobným procesem samozřejmě projde i audio, opět se vychází z originálních nahrávek, a remaster tak nabídne o poznání vyšší kvalitu, než bylo původní 22,050Hz mono.

Datum vydání není ještě ani plánováno, tak držme holkám a klukům z Big Finish Games palce, ať se dílo podaří ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš DIDAKTIKRetro podložka pod myš DIDAKTIK 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle