Už tehdy je nikdo nechtěl, a přesto se vrací – přenosné hry od Tiger Electronics

Po technické stránce na úrovni "Vlka a Zajíce", přesněji na úrovni prastarých Nintendo Game & Watch - přenosné hry od Tiger Electronics z devadesátých let. Než "hrát" tohle, to už je snad lepší kreslit sprosťárny křídou na asfalt, nebo šťourat klacíkem do mraveniště.

Z nějakého záhadného důvodu se výrobce hraček Hasbro rozhodl svézt na neslábnoucí retro vlně a toto pofidérní zařízení, které se pro celou jednu generaci hráčů rovnalo instantnímu zklamání a znechucení ("Game Boy sakra, říkal jsem Game Boy!"), znovu přivádí na trh.

Už tehdy je nikdo nechtěl, a přesto se vrací – přenosné hry od Tiger Electronics

K dispozici budou čtyři verze - Sonic the Hedgehog 3, Disney's The Little Mermaid, Transformers Generation 2 a Marvel's X-Men Project X. Jedna "konzole" bude stát 15 dolarů, což je cena sice nízká, vzhledem ke schopnostem zařízení mi ovšem i tak přijde přestřelená. Tenhle nesmysl by měl být rozdáván zadarmo ke krabičce lupínků, ne prodáván v obchodech! Pokud jste snad zmítáni náhlým pominutím smyslů a po pseudokonzoli od Tiger Electronics toužíte, musíte vyčkat do srpna, nicméně předobjednávky běží již teď.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Neutíkejte! Líbil se vám článek? Tak jej podpořte sdílením :)
Případně zvažte finanční podporu webu - přestane vás obtěžovat reklama ;)

Komentáře k:
"Už tehdy je nikdo nechtěl, a přesto se vrací – přenosné hry od Tiger Electronics"

 • Mr.Holub napsal:

  Vzpominany vlk a zajic ma bahodou dobrou hratelnost, i na dnesni dobu.
  Vzpominam take na hru s dvemi LCD “Pizza”, coz byla fasilcinujici zaleitos na pohotovost. U techto minimalistickych zalezitosti je nosny napad.

  • Sledge napsal:

   Ale jo, chvíli se s tim vyblbnout dalo, ale všechny tyhle jednoúčelové hry bych kdykoliv vyměnil za jednu jedinou “100-in-1 Tetris variants”, o opravdových konzolích typu Game Boy nemluvě :)

   • Mr.Holub napsal:

    Game and Watch je ale prece jina kategorie. V dobe vzniku tech puvodnich GB jeste nebyl na trhu, to je jako tvrdit ze bych kdykoliv vymenil Atari 2600 treba za Sega Megadrive… Je zajimave pozorovat, ze i priznivci historickych pocitacu a konzoli sami obcas spadnou do pasti typu “Jak nekdo na TOMHLE muze v dnesni dobe hrat”.
    Ale i na mne doslo, napriklad jsem se doslechl ze pro nekoho je retro PC s CPU Core2Duo.
    Jsem presvedcen, ze to souvisi s vekem jednotlivych osob.
    Nahodou jsem zjistil, ze se s tim potykaji napr. priznivci autoveteranu.
    Diky minimalnimu stari 30ti let se do teto kategorie dostaly vozy typu Skoda 120 a cetl jsem diskuzi o knofliktech typu starsi muz s Pragovkou neuznava Skodu 120 mileniala jako veterana…
    Pokud by udelali remake typu zajic chyta vajicka nebo Pizza, mozna bych uvazoval o koupi. Ovsem v teto oblasti snad jeste vice nez u her ktere maji dot matrix display plati, ze rozhodujici je napad.

    • Sledge napsal:

     Ale jo, já ty svoje narážky vztahuju hlavně k Tiger Games a podobným, to už jsme někde v půlce devadesátek a tam už to vážně nemělo co dělat. Možná v té krabici lupínků :)

  • Nox napsal:

   Taky bych to nevidel tak tragicky, proste za 15 dolaru hracka na chvilku. Ocekavat od toho neco na urovni GB nejde.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

SINTECH-SHOP.CZ