V prosinci vychází kniha 50 LET VIDEOHER

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Cca před rokem jsme si mohli knihovnu obohatit o publikaci Kniha Level – O hrách a lidech, a v prosinci se můžeme těšit na další titul podobného ražení. Novinku 50 let videoher opět přináší časopis Level ve spolupráci s obchodem XZONE, přičemž texty sepsal Pavel Dobrovský.

V prosinci vychází kniha 50 LET VIDEOHER

Těšit se můžeme na 580 stran povídání o největších herních legendách, o počítačích, na kterých běžely, o parametrech, kterými vynikaly, a o těch, kteří je vytvořili. Celkem jde o více jak stovku herních klasik, přičemž každé je věnováno několik stran (4 až 10). V obsahu najdeme příběhy ze zákulisí vývoje, rozhovory s tvůrci, a zhodnocení, čím daná hra ovlivnila další vývoj herního média. To vše doplněné pestrobarevným pozlátkem v podobě screenshotů a ilustrací.

V obsahu najdete povídání např. o těchto hrách: Age of Empires, Alien Breed, Another World, Baldur's Gate, Bioshock, Carmageddon, Civilization, Command and Conquer, Doom, Dune 2, Dungeon Master, Gothic, Grand Theft Auto, Half-Life 2, Ishar, Lemmings, Mafia, Mass Effect, Max Payne, Metal Gear Solid, Portal, Resident Evil, Space Invaders, Syndicate, The Elder Scrolls Arena, Tomb Raider, UFO: Enemy Unknown, Worms a X-Wing. Vypadá to tedy, že obsah bude vyloženě "PC centrický", což je myslím dobře, konzole tu beztak nemají tradici ;)

50 let videoher vychází již v prosinci tohoto roku, takže je jasné, co si přát pod stromeček ;) Cena je stanovena na 990 Kč, předobjednat si můžete knihu již teď.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"V prosinci vychází kniha 50 LET VIDEOHER"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle