Vyšel remaster FMV adventury Star Trek: Borg

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Dějí se věci, co jsou natolik bizarní, že by nad nimi i stoický pan Spock pozvedl obočí. Ano, bizarní, protože co jiného je fandovský remaster FMV adventury Star Trek: Borg hratelný v internetovém prohlížeči, než výletem do světa skvostné nepříčetnosti a obdivuhodného šílenství?

Inu, je to tak, jak to je, a vy si tak na URL adrese borgremastered.com můžete vychutnat strhující příběh ze světa Star Treku, ve kterém si John de Lancie zopakoval roli rozpustile uličnického Q. A nebojte, vašim očím újma nehrozí, původní prokládané filmečky v mizerném rozlišení byly pomocí AI remasterovány do HD kvality, a to z raritní japonské verze hry. (No dobře, trochu jsem si zapřeháněl, tak úplně high-definition výsledek nevypadá, ale slušná DVD kvalita je to určitě.)

FMV adventura Star Trek: Borg původně vyšla roku 1996 pro Windows a MacOS a překvapivě šlo o jeden z těch relativně lepších interaktivních filmů. Za zmínku stojí, že kulisy USS Righteous, ve kterých se dění odehrává, jsou lehce převlečenými kulisami lodě USS Voyager, vyjma můstku, ten je z lodi USS Excelsior tak, jak byla předvedena v seriálu Star Trek: Voyager v epizodě Flashback (S03E02).

Některé vizuální efekty byly přebrány z pilotní epizody seriálu Star Trek: Deep Space Nine, tato epizoda se totiž stejně jako Star Trek Borg točí kolem nechvalně proslulé bitvy u Wolf 359, ve které se sice Federace ubrání útoku Borgů, ale za cenu strašlivých ztrát. Což nás dostává k příběhu hry - vžijete se do role kadeta jménem Qaylan Furlong, jehož otec v této historicky signifikantní bitvě zahynul. Z nějakého důvodu vám ale všemocný Q dá šanci pozměnit tok dějin a otce tak zachránit.

S hraním raději spěchejte, jak uvádím výše, jde o remaster fandovský, bůhví, kdy se někomu znelíbí.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle