Výtečná fúze – Super Star Trek + Star Trek 25th Anniversary

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Jedním ze zásadních videoherních pionýrů je textová simulačně-strategická hra Star Trek, která se v původní verzi pro sálové počítače objevila v roce 1971, a posléze byla v mnoha obměnách a úpravách portována na... vlastně vše. Na PC byl např. populární EGA Trek (1988). Jedna z vylepšených pozdějších verzí nesla název Super Trek (1979), a právě ta stála předlohou novince Super Star Trek 25th.

Výtečná fúze – Super Star Trek + Star Trek 25th Anniversary

Super Star Trek 25th bere herní obsah původního Super Star Treku a obléká ho do mimořádně atraktivního hávu adventury Star Trek: 25th Anniversary (1992). V roli kapitána Jamese T. Kirka usednete do kapitánského křesla hvězdné lodi U.S.S. Enterprise 1701, a veškerou bitevní a navigační vřavu budete pozorovat na hlavní obrazovce (viewscreen). Asistovat vám pochopitelně budou staří známí z původní posádky. Cíl je jasný - vyčenichat napříč 64 sektory všechny klingonské křižníky, které se v mezihvězdné prázdnotě schovávají, a zničit je. A kdyby snad Enterprise utržila škrábanec, je možné jí opravit na náhodně vygenerovaných základnách. Koncept jednoduchý, nicméně chytlavý :)

Super Star Trek 25th je ke stažení na emabolo.itch.io/super-star-trek-25th. Technická: pro tvorbu byl použit adventurní engine AGS, dostupné jsou verze pro Windows a MacOS. Fandy Star Treku potěší, že hlášky posádky jsou z velké části namluveny. Ne snad, že by se autor pustil do pokročilé nekromancie a přemlouvání přeživších, ale natípal audio z původního seriálu.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Výtečná fúze – Super Star Trek + Star Trek 25th Anniversary"

  • Vinicius napsal:

    Tahle hra nevypadá špatně, a vlastně se i překvapivě dobře hraje. Dabing je ucházející, ale filmovost zpracování maličko zdržuje při samotném „velení“ a FMV sekvence jsou repetitivní. Taky mne překvapilo, že stačil jeden zásah bez zvednutých štítů a konec, výbuch warp jádra. Asi zůstanu u svého oblíbeného WinTreku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle