Zahrajte si demo připravované FPS akce Chasm: The Rift

Jste zmateni? Vždyť přeci Chasm: The Rift je DOSovka z roku 1997, tak jaképak "připravované"? Inu, na 10. října tohoto roku se chystá znovuvydání hry ve vylepšené verzi uzpůsobené moderním systémům. Tzn. nejde o obligátní balíček s DOSBoxem a původní verzí hry.

Naservírováno dostaneme až 4K rozlišení, antialiasing (fuj), vsync, vylepšení zvukové stránky, trofeje apod. Nevěříte? No tak se přesvědčte sami! V tuto chvíli si totiž můžete stáhnout plně hratelné demo, a to jak na GOG, tak na Steamu. Na čem to běží, jestli na vlastním enginu, nebo na převzatém, vám neřeknu, ze souborů se hrou jsem to nevyčetl.

Zahrajte si demo připravované FPS akce Chasm: The Rift

Zajímavosti: Hru má na svědomí ukrajinské vývojářské studio Action Forms. A ač se Chasm: The Rift tváří jako východoevropský příbuzný Quakea, je spíše na středu pomyslné spojnice Wolfenstein 3D - Quake, vzali-li byste to jinou cestou, než přes Dooma. V jádru jde totiž o velmi omezený 2.5D engine s pravoúhlými stěnami, ovšem podporující 3D modely nepřátel a objektů. Takový Wolf3D/ROTT na steroidech.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1360 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek porcelán ROGUE-HACKHrnek porcelán ROGUE-HACK 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle