Zkuste demo připravované retro FPS akce The Last Exterminator

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Tak tuhle doomovku budu sledovat velmi bedlivě!

Zkuste demo připravované retro FPS akce The Last Exterminator

This is my BOOMSTICK!

V tuhle chvíli sice The Last Exterminator obsahuje jednu jedinou mapu, ale už teď vidím vše, co mám v FPS akcích rád - zběsilé tempo, hláškujícího hrdinu (v tomto případě hrdinku jménem Kira Parker), úderné zbraně, jestli víte, co tím myslím, propracované levely, zranitelné nepřátele, které kosíte po desítkách, a také estetiku, která sedne kamsi do druhé poloviny devadesátých let.

Hra samozřejmě odkazuje na klasiky žánru, jako jsou Duke Nukem 3D, popř. Quake. Prvně zmíněnému se blíží atmosférou, posledně zmíněnému pak enginem, který je plně 3D, vytvořený od základu, tzn. nejde o zakuklené Unity, nebo něco v tom stylu. Takhle nějak mohl v roce 1999 vypadat Duke Nukem Forever.

Příběh je kouzelně prostinký - emzáčtí švábové nejen, že napadli Zemi, ale navíc u toho zničili vaši dodávku, a to je něco, za co prostě zaplatí. V plné verzi vás čekají tři epizody plné projektilového chaosu a tajných zákoutí. Za pomoci dvanáctky unikátních zbraní budete kosit šestnáct různých typů nepřátel - v demu potkáte tři a tři, tedy tři zbraně a tři typy emzáků, pokud jsem správně počítal... ne moment, zbraně jsou čtyři, je tam ještě jakýsi demoliční disk. Za zmínku stojí minihry ve formě arkádových automatů, hned v demu si můžete zastřílet raketkou.

Hračičky potěší, že engine bude modovatelný, a studio Ironworks, které na hře pracuje, má v plánu vydat kompletní nástroje, včetně editoru map. Datum vydání je v tento okamžik ve hvězdách, ale těšíme se! ;) Mimochodem - tohle je opravdu poctivé retro, minimální hardwarové nároky jsou... inu, minimální, a balíček s demem má cca 60MB.

Zkuste demo připravované retro FPS akce The Last Exterminator

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zkuste demo připravované retro FPS akce The Last Exterminator"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle